Chomutovské Vánoce 2015

Vánoce se blíží a s nimi i spousta akcí. Máme pro vás kompletní program.

Chomutovské Vánoce 2015 budou plné nejrůznějších akcí. Na programu níže dole, případně na tomto odkazu najdete kompletní seznam akcí. 

CHOMUTOVSKÉ VÁNOCE 2015

Náměstí 1. máje

29.11. Neděle 

10.00 - 16.00 NEŽ SE PRVNÍ VLOČKA SNESE, BUDOU SE DÍT VĚCI V LESE - moderuje Petr Stolař (pohádky Divadla V Pytli, Divadla Krabice, Divadla Ústí nad Labem, hudební vystoupení Krušnohorské dudácké muziky, historické hudby Gnomus, pěveckého sboru Ventilky, staročeské kapely Třehusk)

16.30 - 17.30 POHÁDKOVÝ PŘÍBĚH SNĚHOVÉ VLOČKY (rozsvícení vánočního stromu, adventního svícnu a výzdoby města, ohňostroj)

1.12. Úterý

9.30 - 10.30 ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ
16.00 - 16.30 BETLÉMSKÝ PŘÍBĚH (Mateřská škola Chomutov)
17.00 - 17.30 VÁNOČNÍ PROGRAM (ZŠ Chomutov, Březenecká)

2.12. Středa 

9.30 - 10.30 ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ
16.00 - 16.30 VÁNOČNÍ PALACHOVKA 2015 (ZŠ speciální a MŠ Chomutov, Palachova)
17.00 - 17.30 VÁNOČNÍ ČAS JE SLYŠET NÁŠ HLAS (ZŠ a MŠ, Chomutov, 17. listopadu)

3.12. Čtvrtek

9.30 - 10.30 ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ
16.00 - 16.30 VÁNOČNÍ PŘÍBĚH O SČÍTÁNÍ LIDU (ZŠ Chomutov, Hornická)
17.00 - 17.30 VÁNOCE MÁME RÁDI (ZŠ Chomutov, Zahradní)

4.12. Pátek

16.00 - 18.00 TEQUILA BAND, POPULÁRNÍ ODDĚLENÍ A KLÁVESOVÝ SOUBOR (ZUŠ T.G.M. CHOMUTOV)

5.12. Sobota 2. ADVENTNÍ VÍKEND MODERUJE RADEK JIRGL
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.00 - 13.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY s MŠ Chomutov
15.00 - 16.30 VÁNOČNÍ KOLEDA ČERTÍKA FERDY (agentura MaJa)
17.00 - 18.00 DĚTSKÁ POHÁDKOVÁ SUPERSTAR - MIKULÁŠSKÁ SHOW S YVETTOU BLANAROVIČOVOU
6.12. Neděle 
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.00 - 13.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.00 - 15.00 VÁNOČNÍ STAROČESKÁ DECHOVKA
16.00 - 17.30 KONCERT JAROSLAVA UHLÍŘE S KAPELOU

7.12. Pondělí

16.00 - 16.30 TANEČEK PŘES DVĚ PEKLA (ZŠ Chomutov, Kadaňská)
17.00 - 17.30 MIX TŠ Stardance

8.12. Úterý

16.00 - 16.30 KOUZLO VÁNOC (ZŠ Chomutov, Školní)
17.00 - 17.30 VÁNOČNÍ TANEČNÍ SHOW MISTRŮ EVROPY A SVĚTA (Beethoven D.C. Chomutov)

9.12. Středa 

16.00 - 16.30 VÁNOČNÍ PŘÁNÍ (ZŠ Chomutov, Na Příkopech)
17.00 - 17.30 TERRYDANCE COMPANY
18.00 - 18.30 ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY

10.12. Čtvrtek

16.00 - 16.30 VÁNOČNÍ HVĚZDA (ZŠ a MŠ DUHOVÁ CESTA, s.r.o.)
17.00 - 17.30 MY JSME SKŘÍTCI VÁNOČNÍ (ZŠ Chomutov, Písečná)

11.12. Pátek 

16.00 - 16.30 VOD KRUŠNEJCH HOR VÍTR FOUKÁ (FS Krušnohor)
17.00 - 17.30 KYTAROVÉ VÁNOCE A TANEČNÍ VYSTOUPENÍ MISURA ("DOMEČEK")

12.12. Sobota 3.ADVENTNÍ VÍKEND MODERUJE RADEK JIRGL
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.30 - 11.30 Z POHÁDKY DO POHÁDKY (Hnedle Vedle)
12.00 - 13.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.00 - 15.30 ZLATÁ ÉRA SEMAFORU 60. let (agentura MaJa)
18.00 - 22.00 VÁNOČNÍ COUNTRY BÁL (Album, Makovec, Medovina)
13.12. Neděle MODERUJE ALEŠ LEHKÝ
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.30 - 11.30 KOUPÍME SI LEGRACI (Divadlo Mazec)
12.00 - 13.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY s MŠ Chomutov
14.00 - 15.00 TA NAŠE PÍSNIČKA VÁNOČNÍ (Hnedle Vedle)
16.00 - 17.30 PÍSNIČKY PRO KAŽDÉHO - J. HELEKAL (agentura MaJa)

14.12. Pondělí 

16.00 - 16.30 ČAS RADOSTI, VESELOSTI (Loutna česká)
17.00 - 17.30 PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA (Hlahol)

15.12. Úterý

16.00 - 16.30 VÁNOČNÍ COMODO (Gymnázium Chomutov)
17.00 - 17.30 TANEČNÍ ODDĚLENÍ ZUŠ T.G.M. CHOMUTOV

16.12. Středa

16.00 - 16.15 S VELKOU ŘEPOU PO ROCE, KAŠTÁNEK VÍTÁ VÁNOCE (MŠ Jirkov)
16.30 - 16.45 TĚŠÍME SE NA JEŽÍŠKA (Dětský domov Chomutov)
17.15 - 17.45 VÁNOCE S VOXEM (Vox cantabilis)

17.12. Čtvrtek 

16.00 - 16.30 STILLE NACHT, TICHÁ NOC (ZŠ Chomutov, Ak. Heyrovského)
17.00 - 17.30 VÁNOCE S VENTILKAMI (ZUŠ Jirkov)
17.40 - 18.00 KOUZELNÉ VÁNOCE (Montessori Chomutov)

18.12. Pátek

16.00 - 17.00 VÁNOČNÍ DOMÁCÍ ŠTĚSTÍ S I. HÜTTNEROVOU (Hnedle Vedle)

19.12. Sobota 4.ADVENTNÍ VÍKEND MODERUJE RADEK JIRGL
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.00 - 13.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY s MŠ Chomutov
14.00 - 15.00 VÁNOČNÍ MELODIE (Hornický dechový orchestr SD a.s.)
16.00 - 17.30 HRÁTKY S ČERTEM (divadlo DivOch)

20.12. Neděle MODERUJE ALEŠ LEHKÝ
9.00 - 18.00 UKÁZKY STŘEDOVĚKÝCH ŘEMESEL (Království DANAR)
10.00 - 12.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.00 - 15.30 VELKOLEPÁ VÁNOČNÍ SHOW (Diskotačení)
16.30 - 18.00 VÁNOČNÍ BIG BAND Z. TÖLGA

21.12. Pondělí

10.00 - 12.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.30 - 15.10 VÁNOCE TROCHU SWING (Pepa Štross)
16.30 - 17.15 LEDOVÉ KRÁLOVSTVÍ (divadlo Nahoď)

22.12. Úterý

10.00 - 12.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.00 - 15.30 ŠMOULÍ KOLEDOVÁNÍ (agentrua MaJa)
16.00 - 17.30 VÁNOČNÍ DĚTSKÁ DISKOTÉKA (Diskotačení)

23.12. Středa

10.00 - 12.00 VÁNOČNÍ TVOŘIVÉ DÍLNIČKY S RC Rozmarýn
14.00 - 15.00 HVĚZDA VÁNOC (Hnedle Vedle)
15.30 - 16.00 RUSÍNSKÉ VÁNOČNÍ TRADICE A ZVYKY (FS Skejušan)
16.30 - 17.45 VÁNOČNÍ POHODA (Úlet)

24.12. Čtvrtek

11.00 - 15.00 ŽIVÝ BETLÉM (agentura J. Stejný)

VÁNOČNÍ DOPROVODNÝ PROGRAM

náměstí 1. máje

29.11. - 23.12.

9.00 – 18.00 VÁNOČNÍ TRH (stánky s vánočním zbožím, medovinou, klobáskou, svařáčkem, perníkem a jinými dobrůtkami, od 17.12. i prodej kaprů)

9.00 – 18.00 JEŽÍŠKOVA POŠTA pro děti i dospělé, kteří mohou napsat svá vánoční přání, nechat si svůj dopis orazítkovat poštovním panáčkem a vhodit ho do kouzelné schránky. Můžete si koupit vánoční pohlednice města a malý dárek pro své nejbližší.

9.00 – 18.00 MECHANICKÝ BETLÉM 254 figurek (postavičky Josefa, Marii, Ježíška, klanění tří králů a dalších), znázorňující především stará řemesla a domácí práce

1.12. - 23.12. 

14.00 – 18.00 JÍZDY LOKÁLKY AMÁLKY

23.12. Středa 

15.00 – 18.00 BETLÉMSKÉ SVĚTLO (skauti občanům Chomutova přivezou betlémské světlo historickým autobus Škoda 706 RTO)

25. 12. – 30.12.

10.00 – 18.00 VÁNOČNÍ POHODA
(při svátečních chvílích pozvěte známé na občerstvení vánočními specialitami)

12.00 – 16.00 VÁNOČNÍ JÍZDY KOČÁREM JK PZOO
(v případě velmi spatného počasí se jízdy ruší)

do 7.1.2016

ADVENTNÍ KALENDÁŘ (24 okének adventního kalendáře prezentuje práci dětí mateřských školek a sociálních ústavů a dotváří tak vánoční atmosféru zvyků a tradic Krušnohoří.

Středisko knihovnických a kulturních služeb (SKKS)

29.11 – 13.12.

13.00 – 16.00 ČERTOVSKÉ SKLEPY (sklepení galerie Špejchar)

29.11. Neděle

19.00  1. ADVENTNÍ KONCERT  - Jirkovský ženský komorní orchestr a hvězda muzikálu fantom opery Radim Schwab (kostel sv. Ignáce)              

6.12. Neděle 

17.00 – 18.00 VÁNOČNÍ POHLED Z MĚSTSKÉ VĚŽE

18.00  2. ADVENTNÍ KONCERT  - Smíšený pěvecký sbor Hlahol a Komorní orchestr města Chomutova (kostel sv. Ignáce)          

7. 12. Pondělí

17.00 VÁNOČNÍ KONCERT - Jirkovské seniorky a Slavíček (galerie Lurago)

10.12. Čtvrtek 

19.00 VÁNOČNÍ KONCERT VOX CANTABILIS (galerie Špejchar)

13.12. Neděle

17.00 – 18.00 VÁNOČNÍ POHLED Z MĚSTSKÉ VĚŽE

18.00  3. ADVENTNÍ KONCERT - Vokálně instrumentální soubor Madrigal Gymnázia Kadaň (kostel sv. Ignáce)

20.12. Neděle

15.00 VÁNOČNÍ KONCERT - Loutna česká s hostem Janem Kačerem (galerie Lurago)

20.12. Neděle 

15.00 VÁNOČNÍ KONCERT - Loutna česká s hostem Janem Kačerem (galerie Lurago)
18.00 4. ADVENTNÍ KONCERT - Loutna česká s hostem Janem Kačerem (kostel sv. Ignáce)
17.00 – 18.00 VÁNOČNÍ POHLED Z MĚSTSKÉ VĚŽE

24.12. Čtvrtek 

24.00 J. J. RYBA – ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ - Komorní orchestr města Chomutova a sbory chomutovského regionu (kostel sv. Ignáce)

KULTURA A SPORT CHOMUTOV s.r.o.

29.11. Neděle 

15.00 ŠVEC A ČERT, pohádka pro děti a jejich rodiče (městské divadlo)

2.12. Středa 

10.00 – 11.00 ČERTÍKOVSKÉ CVIČENÍ (městská sportovní hala)

4.12. Pátek

16.30   VÁNOČNÍ DIVADLO S MIKULÁŠSKOU NADÍLKOU (RC Rozmarýn, městský park)

7.12. Pondělí

17.00  ČTENÍ VÁNOČNÍCH POHÁDEK (Rodinné centrum Rozmarýn v městském parku)

14.12. Pondělí

17.00 ČTENÍ VÁNOČNÍCH POHÁDEK (RC Rozmarýn v městském parku)

19.12. Sobota

9.00 - 12.00 VÁNOČNÍ ŠUPINA - zábavné dopoledne pro rodiny s dětmi (Aquasvět)

20.12. Neděle

15.00 NA KOUZELNÉM PALOUČKU S HOSTY JŮ A HELE (městské divadlo)

24.12. Čtvrtek

9.00 ČEKÁNÍ NA JEŽÍŠKA (ukázka tradičních vánočních zvyklostí (RC Rozmarýn v městském parku)

30.12. Pátek

17.00 SILVESTROVSKÝ VEČERNÍČEK (městské divadlo)

31.12. Sobota

10.00 - 13.00 SILVESTROVSKÁ BRUSLE (SD Aréna)

Podkrušnohorský zoopark

20.12. Neděle 

23. – 27. 11.

9.00  ZDOBENÍ VÁNOČNÍCH STROMKŮ (pomozte nám vánočně vyzdobit zoopark)

29.11. Neděle 

14.00 1. ADVENTNÍ NEDĚLE VE STARÉ VSI  

5. 12. Sobota

15.00 MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA VE STARÉ VSI

6. 12. Neděle

14.00 2. ADVENTNÍ NEDĚLE VE STARÉ VSI

13.12. Neděle

14.00 3. ADVENTNÍ NEDĚLE VE STARÉ VSI (adventní dílny pro malé i velké - výroba vánoční ozdoby na stromeček nebo originálního dárku, od 15.00 pohádkové vystoupení Živý betlém divadla Uličník.

20.12. Neděle 

14.00 4. ADVENTNÍ NEDĚLE VE STARÉ VSI (tradiční vánoční zvyky a nadílka pro zvířata, přineste dárky pod stromeček zvířatům chovaným v zooparku, vyzkoušejte si vánoční zvyky jako lití olova, pouštění lodiček a rozkrajování jablíček, tradiční krušnohorská štědrovečerní večeře, od 15.00 pohádka Královna Vánoc)

Oblastní muzeum Chomutov

28.11.2015 – 9.1.2016  

VÁNOCE V MUZEU – TŘEBÍČSKÉ BETLÉMY vernisáž výstavy 28.11.v 10.00 hodin v kostele sv. Kateřiny, vystoupí Loutna česká

5. 12. Sobota 

10.00 SOBOTNÍ ADVENTNÍ KONCERTY – Happy Smile (kostel sv. Kateřiny)

12.12. Sobota 

9.00 – 17.00  RODINNÁ KREATIVNÍ SOBOTA - výroba vlastní vánoční dekorace (Dům Jiřího Popela,Palackého 86)

16.00 SOBOTNÍ ADVENTNÍ KONCERTY - HLAHOL (kostel sv. Kateřiny)

19.12. Sobota

17.30 SOBOTNÍ ADVENTNÍ KONCERTY - COMODO (kostel sv. Kateřiny)

Rytířský sál starobylé radnice na náměstí 1. máje

do 7.1.2016

Po - Pá 8.00 - 17.00 VÁNOČNÍ VÝSTAVA „DOMEČKU"

16. 12. Středa

17.30 VÁNOČNÍ KONCERT PĚVECKÉHO SBORU ZŠ Chomutov, Písečná

Základní umělecká škola T.G.M, Chomutov

10.12. Čtvrtek 

17.30 VÁNOČNÍ KONCERT  V ZUŠ T.G.M. Chomutov

17.12.Čtvrtek 

17.30 VÁNOČNÍ KONCERT SÓLISTŮ ZUŠ T.G.M. CHOMUTOV