Novinky v parkování: Je možné zastavit u staré pošty 1, stání u informačního centra zlevnilo

V některých oblastech se změnily možnosti parkování, nabízíme jejich stručný přehled.

Nově je možné zaparkovat v zálivu v Palackého ulici, před bývalou poštou 1. Stačí zaplatit v parkovacím automatu, který je u přechodu pro chodce v ulici 28. října. Další novinkou je snížení ceny na parkovišti u infocentra, v ulici U městských mlýnů. Nově tam řidiči mohou nechat auto za deset korun na hodinu. Jedná se o parkovací plochu kousek od náměstí, na kterém je parkovné dvojnásobné.

Ve vnitrobloku domů č. p. 3638 – 3643 v Palackého ulici, jinak též známému jako Starý Dvůr, slouží rezidentům 38 parkovacích míst. V Heydukově ulici mohou nově parkovat klienti zubní kliniky, která v místě sídlí. V dolní části Ruské ulice je nově pod značkou zákazu vjezdu mimo zásobování nově přidán symbol parkovacího kotouče. Řidič musí uvést dobu zahájení zásobování a může tam stát maximálně půl hodiny. Cílem je zabránit odstavování vozidel na tomto místě.

Veškeré výnosy z parkování se opět vrací řidičům. Peníze putují do fondu dopravní infrastruktury, ze kterého se financuje budovaní nových parkovacích míst v Chomutově.