Příspěvek na kroužek využila čtvrtina chomutovských dětí

Pětistovku na kroužek, kterou dětem nově přispívá město, využilo čtrnáct set malých Chomutováků. Příspěvek dostanou i příští pololetí.

Radnice zavedla novinku před prázdninami, rodiče si mohli o peníze žádat od září. „Chtěli jsme tím podpořit aktivní děti a rodiny, a také ulehčit těm, které si třeba dítě na kroužek nemohou dovolit poslat,“ říká náměstek primátora Marian Bystroń. S podporou se měla také rozšířit nabídka kroužků do okrajových částí města.

Novinku využilo čtrnáct set dětí, což je zhruba čtvrtina všech, co bydlí v Chomutově. „Svůj účel podpora splnila, jsme rádi, že se hned na první pokus podařilo oslovit celou čtvrtinu rodin. Rodičům tuto možnost nabídneme i ve druhém školním pololetí. Žádosti za obě pololetí vyhodnotíme a rozhodneme, zda by příště nebylo možné žádat na celý školní rok,“ popisuje Marian Bystroń.

Nejvíce poukázek zájemci uplatnili v základní umělecké škole a v Domečku, také v tanečních školách, na základních školách a dalších spolcích a klubech.

Rozpočet na poukázky činil pro rok 2016 čtyři miliony korun, vyčerpá se sedm set tisíc korun. „Zbylé peníze, tedy přes tři miliony, převedeme do rozpočtu na příští rok a použijí se navíc na podporu volnočasových a sportovních aktivit. Již v návrhu rozpočtu na rok 2017 jsme navýšili částku na dotace pro sportovní kluby o dva miliony korun. Další část použijeme jako bonusy k poukázkám, “ upřesňuje Marian Bystroń.

Podpora města formou poukázek se nelíbila mnohým sportovním organizacím, protože podle nich pouze zatěžují samotné kluby, aniž by jim to přinášelo něco navíc. Proto už dopředu avizovaly, že městské poukázky rodičům neumožní uplatnit.