Omšelý obytný dům v centru se kompletně opraví

Samostatně stojící obytný dům na Palackého ulici dostane novou fasádu a zateplení. Už na jaře.

Bytový dům nedaleko konečné zastávky MHD Palackého projde rekonstrukcí. „Pokračujeme v tom, co jsme slíbili, opravujeme a dáváme dohromady domy v majetku Chomutovské bytové. Tento dům na viditelném místě nám dělal mnoho let ostudu a zaslouží si nejen lepší technický stav, ale i nový vzhled,“ říká primátor Daniel Černý, který je zároveň předsedou představenstva Chomutovské bytové.

Chomutováci jej znají podle velkých výloh ve spodní části, ve vyvýšené části dříve sídlilo čalounictví nebo pohřební ústav. Teď panelák se vchody č. p. 3961 a 3962 prokoukne. „Na jaro jsme připravili a naplánovali rekonstrukci, kdy dům kompletně zateplíme. Podařilo se nám i získat dotaci, která z třetiny pokryje náklady,“ říká Soňa Skalická, která je pověřená vedením společnosti Chomutovská bytová. 

Dodává, že se zruší výkladce na boku budovy, ty obrácené do ulice zůstanou. Velké výlohy, za kterými dříve sídlily různé provozovny, se zmenší. Prokoukne i zadní schodiště, opravy se dočká střecha.  Okna se měnit nebudou, vyměnila se už dříve. Práce jsou naplánovány na jaro roku 2017, hotovo by mělo být nejpozději v létě. V domě na Palackého ulici je ve dvou vchodech celkem 42 bytů.