Navrhněte investici, město Chomutov ji zaplatí a zrealizuje

Víte o místech, která by si podle vás zasloužila oživit, upravit či vylepšit? Navrhněte to městu, zapojte do něho další lidi a radnice váš projekt zaplatí a zrealizuje.

Chomutov nově vyčlenil pět milionů korun na investice, které si navrhnou a vymyslí sami občané. „Dáváme lidem možnost změnit naše město tam, kde to podle nich bude nejdůležitější,“ říká k tomu náměstek primátora David Dinda.

Občané mohou přijít s návrhy, jejichž realizace nepřesáhne 600 tisíc korun. Projekty, které Chomutováci předloží, musí také odpovídat úředním regulím, jako je územní plán a další předpisy. S tím lidem poradí úředníci, jednotlivé návrhy se budou projednávat na veřejných setkáních. Ruské kolo na náměstí nebo robotickou lochnesku na Bandě pravděpodobně z rozpočtu města postavit možné nebude, ale jiné projekty určitě ano.

Poté, co návrhy projdou úředním posouzením, bude zřejmé, že je možné je zrealizovat, bude o nich hlasovat veřejnost. A dočkají se ty nápady, které dostanou nejvíce hlasů. „Navrhovatel si bude shánět podporu od ostatních lidí. Měl by tak přijít s nápadem, který nebude čistě v jeho zájmu, ale který pomůže širší komunitě,“ vysvětluje náměstek primátora David Dinda.

Hlasovat se bude přes systém D21, kdy každý zájemce dostane unikátní kód a bude mít k dispozici několik kladných a záporných hlasů. Ty rozdá jednotlivým nápadům podle svého uvážení. Hlasování je na programu v červnu letošního roku.

Návrhy je možné podávat již od 15. února a to do konce března. Všechny informace o projektu s názvem Společně tvoříme Chomutov najdete na stránce www.naschomutov.cz. Přes tento web je také možné podávat projekty online, případně si tam stáhnout formulář a návrh zaslat mailem nebo přinést osobně na podatelnu.