V Chomutově odstartuje putování na podporu autistů

Chomutov – Z chomutovského náměstí vyrazí pochod na podporu osvěty autismu. Putování dlouhé 286 kilometrů končí v Plzni.

Již pátý ročník akce Putování veřejnosti seznamuje veřejnost s autismem a jeho specifiky. Po republice putují dospělí autisté, cesta je doplněna přednáškami a besedami.

Letos bude hlavním poutníkem Vojtěch Bartošík, který rád tvoří, baví ho historie, čajové kultury, je zdrojem inspirací a neotřelých nápadů a především miluje přírodu a často vyráží na dlouhé túry. Tentokrát půjde jeden hlavní poutník a jako v minulých ročnících se kdykoli může přidat i kdokoli další a jít s nimi celou etapu nebo třeba jen kousek trasy.

V Chomutově celá akce odstartuje v sobotu 1. dubna v SKKS besedou od 18 hodin. Samotné putování začíná 2. dubna v 8.00 u městského informačního centra na náměstí 1. máje. Chodci vyrazí do Kadaně, kde bude následovat beseda na Střelnici od 18 hodin. Akce je pořádána ve spolupráci s městem Chomutov a záštitu nad etapou převzal primátor Marek Hrabáč.

 Jednotlivé trasy měří v průměru kolem třiceti kilometrů, nejdelší etapa letos měří 35 kilometrů, nejkratší odpočinková osm kilometrů.  Tématem letošního ročníku jsou prameny, cesta vede lázeňskými městy a cestou protíná řadu pramenů, říček a studánek.  Celá akce končí 13. dubna v Plzni.

Trasa Putování 2017: Chomutov – Kadaň – Klášterec nad Ohří – Stráž nad Ohří – Karlovy Vary – Sokolov – Františkovy Lázně – Aš – Cheb – Lázně Kynžvart – Mariánské Lázně – Konstantinovy Lázně – Stříbro – Plzeň.

Akci Putování pořádá Adventor, o.s., více informací najdete na www.adventor.org/putovani-2017. Adventor pečuje nejen o děti s autismem, ale i o dospělé – pomáhá se školou i zaměstnáním, nadaným umělcům pořádá výstavy či koncerty atd. Jednou z našich již klasických  osvětových akcí je i Putování.