Kluci zachránili ženu z rozvodněné Chomutovky

Statečně se zachovali dva deváťáci z Chomutova. Společně zachránili ženu, která se dostala do rozvodněné Chomutovky.

Deváťáci Jakub Dohnanský a Patrik Lonský trávili přestávku před odpoledním vyučováním u Penny Marketu v Bezručově ulici. Uslyšeli volání o pomoc. Kluci vyběhli za hlasem a kousek níže spatřili ženu, která se nemohla dostat z rozvodněné řeky na břeh. „Slyšeli jsme křik a viděli paní ve vodě. Patrik jí pomohl na břeh, já jsem běžel za psem, který už proplouval pod mostem,“ popisuje událost Jakub Dohnanský, jeden ze zachránců. „Ani jsem nad tím nějak nepřemýšlel, prostě jsem ji vytáhl,“ doplňuje to jeho kamarád Patrik.

Právě pes byl důvodem, proč se paní dostala do nesnází. Skočil do vody a ona ho ve snaze zachránit následovala. Kvůli silnému proudu ale pak nemohla ven. „Kdo ví, kde bych bez jejich pomoci skončila. Nemohla jsem si stoupnout, nešlo se ničeho chytit. Jsem jim strašně vděčná,“ říká zachráněná, která si nepřeje zveřejnit svoje jméno.

Kluci byli přes záchranu paní skleslí, protože psa se jim nepodařilo vylovit. Ale i jeho cesta řekou měla šťastný konec, našel se vyčerpaný, ale nezraněný zhruba čtyři kilometry níže po proudu.

Zachránce a žáky 9. třídy základní školy Hornická přijal primátor Chomutova Marek Hrabáč. „Poděkoval jsem jim, že se zachovali statečně. Když slyšeli volání o pomoc, tak to hned řešili a pomohli,“ uvedl primátor. Kluci dostali od města kromě poděkování i věcné dary.