MF DNES - barevnost paneláků

MF DNES, P. Švec, 22. 3. 2017: 

Dotaz: 

Zajímalo by mne, zda-li mají panelová sídliště na vašem území nějakým způsobem regulovánu barevnost, jakou mohou stavebníci použít (tedy např. zda-li existují jakési regulační zásady, které povolují jen určitou škálu konkrétních barev, nebo nakazují jednotlivé lokality tónovat do určité barvy apd.), nebo je vše na volbě investora a úřad ji "automaticky" schvaluje. Pokud ano, jaké barevné tóny jsou u konkrétního sídliště stanoveny.

Zároveň by mne zajímalo, zdali vaše radnice (stavební úřad) zajímá, jaké vzory si na fasádě investor zvolí. Tady narážím na fakt, že některé domy jsou opravdu nekonvenční - na fasádě je třeba umě vykresleno zapadající slunce či smajlíci apd.

Odpověď: 

Pokud se jedná o opravu fasády nebo zateplení na ohlášení stavby, tak tam se nemohou dávat podmínky. Stavební úřad nechává barevné řešení na volbě stavebníka. Téměř všechna bytová družstva chodí k našemu městskému architektovi konzultovat barevnost fasád. Společenství vlastníků to většinou nedělají.

Toto se netýká centra města, zóny se zvýšeným dohledem. Pokud samozřejmě kdokoli projeví zájem, my mu rádi poradíme a usměrníme jejich záměr.