Chomutovské Krušení 2017

Srdečně Vás zveme na „Chomutovské Krušení 2017 – Připomenutí hornických tradic nejen v Krušnohoří, Chomutover Bergbau- und Hüttentag 2017 - Erinnerung an Bergbautraditionen nicht nur im Erzgebirge“.

                   

                                  

Srdečně Vás zveme na „Chomutovské Krušení 2017 – Připomenutí hornických tradic nejen v Krušnohoří, Chomutover Bergbau- und Hüttentag 2017 - Erinnerung an Bergbautraditionen nicht nur im Erzgebirge“.

Registrační číslo projektu: FMP-0189-CZ-16.11.2016, ČNFB-3-17-7033

Realizace projektu probíhá: od 1. 1. 2017 do 31. 8. 2017

Partner projektu: město Annaberg-Buchholz

V letošním roce hostí naše královské město 21. setkání hornických a hutnických měst a obcí ČR. Cílem projektu je připomínání hornických tradic nejen v Krušnohoří, které jsou podstatnou a důležitou součástí kulturního a společenského života v regionu obou měst. Nechceme se od nich odvracet v době, kdy hnědo-černo-uhelný sektor prochází náročným obdobím. Naopak je důležité si připomenout, z jakých kořenů náš kraj/region vyrostl do současné podoby. Z těchto důvodů je cílem projektu podpora česko-německých vztahů na občanské úrovni, posílení občanské společnosti, podpora osobních kontaktů na lokální úrovni a motivace ke zlepšení vnímání česko-německé historie v daném místě.

V sobotu 17. 6. 2017 od 11:00 do 13:00 hodin projde městem slavnostní průvod pro veřejnost, zástupce z hornických a hutnických spolků a dalších organizací partnerských měst. Od 14:00 hodin vám k poslechu budou hrát Hornický dechový orchestr „Frisch Glück“ Annaberg Buchholz, Hornický dechový orchestr Severočeských dolů a.s. Chomutov. Koncert svým vystoupením doplní Hornický spolek Freiberg. Projekt nabízí také prostor pro neformální debaty vedení z obou měst, a také jednotlivých zapojených hornických a hutnických spolků, které proběhne od 15:00. Celá akce probíhá v centru města Chomutova a především v městském parku.

Projekt byl podpořen z prostředků Evropské unie prostřednictvím Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří. Projektové aktivity se konají s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti. Na projektu se finančně podílí také statutární město Chomutov. Hlavním spolupořadatelem Krušení 2017 jsou Severočeské doly a. s. Záštitu převzal hejtman Ústeckého kraje a ministr průmyslu a obchodu ČR.