Hlasujte o 5 milionech pro hezčí Chomutov!

Chomutovská radnice spustila hlasování o pěti milionech korun, které byly letos vyčleněny na projekt Společně tvoříme Chomutov. Peníze v rámci participativního rozpočtu čili takového, o kterém rozhodují jen občané, jsou určeny na úpravu a oživení veřejných prostranství. “Občané měli možnost navrhovat a v tuto chvíli mají možnost i rozhodnout, na jaké návrhy budou tyto peníze použity,” řekl primátor Marek Hrabáč. Na on-line hlasování mají lidé 14 dní.

Hlasovat lze od 12. 6. do 25. 6. 2017 na webu www.naschomutov.cz. Do hlasování postoupilo osmadvacet z pětašedesáti zaslaných projetků, které prošly sítem odborného zkoumání, zda jsou realizovatelné.  “Projekty, které budou hlasováním vybrány k realizaci, se stanou součástí investic realizovaných městem,” říká náměstek primátora David Dinda.

Hlasující má možnost udělit až 9 kladných hlasů a až 4 záporné. Každému návrhu lze udělit jen jeden hlas, ať už kladný nebo záporný. Oba hlasy mají stejnou váhu, ale záporných je méně a lze je uplatnit až po užití hlasů kladných, aby nedocházelo k čistě sabotážnímu hlasování. 

Hlasování je určené pro všechny osoby, které bydlí, pracují nebo využívají veřejná prostranství na území města Chomutova. Každý může hlasovat pouze jednou.

 Po sečtení všech plusových a všech mínusových hlasů u každého návrhu budou návrhy seřazeny od nejvyššího po nejnižší počet získaných hlasů, přičemž do realizace budou vybrány záměry s minimálním počtem 50 hlasů až do vyčerpání stanovené alokace 5 milionů korun.