Plavčíci zachránili tonoucího chlapce

Chomutov - Velmi rychlým zásahem zachránili život topícímu se chlapci plavčíci na Kamencovém jezeře. Patnáctiletý rekreant z Německa plul na nafukovacím lehátku, z toho však najednou sklouzl, zazmatkoval a začal se topit. Vše se odehrálo asi patnáct metrů od bočního mola u půjčovny loděk. “Okamžitě jsem se k němu rozeběhl, z mola skočil do vody a plaval k němu. Mezitím k hochovi skočil na pomoc také kolemjdoucí muž ze břehu,” popsal situaci plavčík Jakub Valta. Ten mladíka chytil a doplaval s ním k molu. Vytáhnout hocha na molo mu pomohl kolega Patrik Exner.

Zásah, který se odehrál včera okolo 17 hodiny, byl velmi rychlý. “Chlapci se nic nestalo, díky opravdu bleskové pomoci se ani nestačil napít vody. Plavčíci ho následujících dvacet minut pozorovali, kdyby náhodou došlo ke zhoršení zdravotního stavu. To se však nestalo a hoch mohl odejít,” uvedla Iveta Rabasová, ředitelka Podkrušnohorského zooparku, který jezero spravuje.


Plavce na Kamencovém jezeře hlídá pět plavčíků po celý den. Ti jsou pro svou práci pravidelně proškolováni každé dva roky.