Senioři, pojďte se bavit

Zábavný den, který bude zároveň plný poučení, pro chomutovské seniory uspořádá město Chomutov se spolupráci se Sociálními službami Chomutov. Třetí říjnový den v Městském divadle se senioři budou nejen bavit při tanci, ale vyhodnotí se soutěž Art senior a během dne návštěvníci získají řadu informací o zdraví, trávení volného času, a dokonce se setkají s kartářkou.

"Mezinárodní den seniorů se patří řádně oslavit. A protože seniorský věk už dávno není jen o odpočinku ale o mnoha aktivitách, tak je chceme našim seniorům ukázat, a přitom je pobavit," říká náměstek primátora Jan Mareš. Akce je zdarma.

Program „Chomutov svým seniorům“ bude opravdu plný zážitků.  "Nabídneme přednášky o péči o pleť, o bylinkách a jejich využití či o speciálních zdravotních pomůckách. Dámy se mohou těšit na módní přehlídku," popisuje ředitelka Sociálních služeb Chomutov Alena Tölgová.  Domeček, spolek Masopust, Klub českých turistů, Sokol a městská knihovna ukáží, jak si lze aktivně užít volný čas.  To je jen malý výčet zábavně poučné části, která proběhne od 10 do 15 hodin.

Od 17 hodin je pro seniory připraven společenský večer s Chilli band Viliama Béreše, který zahraje mnoho písniček k tanci.  Součástí večera bude vyhodnocení vítězných prací soutěže Art senior 2017.