Hotel U jezera jde k zemi

Roky nevyužívaný hotel U jezera už rozebírá demoliční firma (od pondělí). Z povrchu země by měl zmizet do sedmnácti týdnů. „Prostor využijeme k rozvoji areálu Kamencového jezera. Co konkrétně v místě vznikne, mohou navrhnout architekti v soutěži, kterou město právě spouští.”,“ komentuje náměstek primátora David Dinda.

Demolice začíná vyklizením hotelu, který bude následně postupně rozebírán. “Začne se zevnitř na nenosných prvcích, následně se bude rozebírat čelní fasáda a okna. Zbylou kostru stavby z ocelových sloupů a železobetonového skeletu bude dodavatel rozebírat pomocí hydraulických kleští shora dolů,” řekla vedoucí úseku investic Monika Macherová.

Práce byly načasovány na konec sezony areálu jezera. Navíc podzimní počasí je pro bourací práce vhodnější. Vlhko a deštivo zabrání rozptylu prachových částic do okolí. Pokud to nebude stačit, bude objekt zkrápěn,” dodává Macherová.

Během demolice by neměla vzniknout dopravní omezení. Dojde pouze ke standardnímu částečnému omezení, kdy přes chodník bude zřízen výjezd a vjezd na staveniště. Hodnota zakázky je 3,6 milionu korun.

Projekt demolice hotelu U Jezera byl realizován za přispění prostředků z programu Ministerstva pro místní rozvoj