Rodinné zápolení bavilo přes 250 rodin

Celkem čtnáctkrát se letos sešli účastníci Rodinného zápolení s kozou Rózou a kozlíkem Rozmarýnkem. Do zábavného soutěžení se letos přihlásilo 253 rodin. “Máme za sebou sedmý ročník soutěže, která nemá ve svém okolí obdoby. Za ta léta se nám podařilo vytvořit velkou partu skvělých rodin, které si neváhají udělat čas samy na sebe a přijdou se bavit. Tradice bude pokračovat i v příštím roce. Jsme rádi, když rodiny tráví čas spolu, a tak jsme pro ně připravili třináct neotřelých akcí,” uvedl náměstek primátora David Dinda.

Během roku si rodiny zaskotačily v Aquasvětě, tvořily z keramiky, shlédly kreslené filmy, vyšly si do okolí města, malovaly v plenéru, zahrály si na Sherlocka Holmese a mnoho dalšího. Odměnou jim byl nejen zážitek, ale také zařazení do slavnostního losování pro rodiny, které se zúčastnily alespoň osmi akcí. “Do slosování postoupilo celkem 92 rodin, z nichž dvě desítky získaly nejvyšší počet známek, tedy třináct. Poslední setkání rodin v tomto roce se konalo v městském divadle, kde byl připravený zábavný program,” popsala organizátorka Zuzana Šťastná.  

Vylosovaným výhercem se stala rodina Tomáškových, která získala poukaz na dovolenou za 40 tisíc korun. “Zatím nejsme rozhodnutí, kam pojedeme, musíme se nejprve společně poradit,” uvedla maminka Michaela Tomášková. Rodina zápolí už třetím rokem a rozhodně neváhá přestat. “Příští rok se znovu zapojíme, už se těšíme,” dodala maminka.

Poprvé se v příštím roce rodiny sejdou už 6. ledna při ledních hrátkách. V průběhu roku na ně čeká dalších čtrnáct zajímavých akcí, třeba v muzeu, v zooparku nebo v knihovně.