Do osmého ročníku Rodinného zápolení vstoupilo 170 rodin, hlásit se mohou další

Rodinné zápolení vstoupilo do osmého ročníku. „Přihlásilo se zatím sto sedmdesát rodinných týmů. Na rodinném zápolení je úžasné, že se zapojují celé rodiny, mezi kterými jsou i takové, jež se zúčastnily všech předchozích sedmi ročníků,“ řekl náměstek primátora David Dinda. Rodiny mají stále šanci se hlásit. Pro postup do konečného losování stačí absolvovat osm z dvanácti letošních akcí.

První letošní akcí bylo řádění na ledě pod názvem „Lední hrátky“, na kterém organizační tým Rodiného zápolení spolupracoval s Piráty Chomutov.  „Hokejoví trenéři našim týmům připravili dovednostní stanoviště,“ vysvětluje organizátorka Zuzana Šťastná. Kromě hokejových idolů Martina Šťovíčka, Honzy Havla a Romana Chlouby byla velkým lákadlem první akce možnost vyhrát zájezd do Legolandu.  Losování vzal na svá bedra Roman Chlouba, který z improvizovaného kloboukového osudí vylosoval rodinu Vožehových.  „Ještě jsme tam nebyli a je to velké překvapení. Moc se těšíme. Hlavně na obrovské množství lega,“ řekla Gabriela Vožehová s dcerou Eliškou.   

Další akcí, kam koza Róza a kozlík Rozmarýnek pozvou rodiny je Taneční maraton 10. února. Následovat budou 16. -18. března Dny her s knihovnou. Více informací lze nalézt na www.rodinnezapoleni.cz.