Město opět pomůže dobrovolníkům uklízet město

V rámci celostátní iniciativy Ukliďme Česko se bude uklízet i v Chomutově. Na sobotu 7. dubna naplánovalo město úklid ve dvou lokalitách. Letošní novinkou je, že dva vylosovaní účastníci obdrží dvě vstupenky do Podkrušnohorského zooparku. "Všechny dobrovolníky a nadšence, kterým záleží na čistotě prostředí, v němž žijí, na tuto akci srdečně zveme. Dobrovolníkům zajistíme rukavice a pytle," zve primátor Marek Hrabáč.

Město bude organizovat úklid ve dvou lokalitách, na obou je sraz účastníků v devět hodin. "Prvním místem srazu je v parkoviště u zadního vchodu do Podkrušnohorského zooparku a uklízet se bude podél cyklostezky. Druhým je odstavné parkoviště u vjezdu na Eldorádo a bude se uklízet Kamenný vrch," popisuje vedoucí odboru životního prostředí Jana Hladová. Na akci budou přítomni i chomutovští strážníci, kteří poučí přítomné o sběru nebezpečného odpadu, jako jsou jehly, a zajistí jeho odborný sběr.

Město opět pomůže základním školám, které si organizují vlastní úklidy, a zajistí jim ochranné pomůcky i svoz pytlů s odpadky.