U stadionu zasahoval IZS kvůli nepatrnému úniku čpavku

Dnes v ranních hodinách se stala technická závada ve strojovně chladicího systému zimního stadionu na Zadních Vinohradech a do okolí uniklo nepatrné množství čpavku. „Okamžitě zasáhli pracovníci Kultury a sportu a aktivoval se integrovaný záchranný systém,“ řekl primátor Marek Hrabáč. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor, městská i republiková policie.

Z preventivních důvodů museli být evakuováni obyvatelé ze čtyř domů ve Sluneční ulici, pracovníci a hosté hotelu Aréna a okolních sportovišť. „S Policií České republiky jsme pro jistotu prohledávali i nedaleké zahrádky,“ popsal situaci zástupce ředitele městské policie Jiří Vaniček.  Jako evakuační plocha bylo určeno parkoviště u Aquasvěta, kam hasiči přistavili autobus. „Velmi oceňuji zásah všech záchranných složek a jejich profesionalitu,“ řekl primátor Hrabáč.

Ve strojovně nedolehl ventil odolejování ledových ploch a došlo k úkapu čpavku. Havárii likvidovali pracovníci firmy Kultura a sport ve spolupráci s hasiči. Preventivní opatření integrovaného záchranného systému bylo odvoláno v devět hodin. 

Pro tyto situace se na zimním stadionu několikrát konalo cvičení IZS.