Pouliční liga se stala tradičním sportem prázdnin

Chomutov - Volný čas o prázdninách zaplní sportovně založeným dětem Pouliční liga, jež dnes začala prvním zápasem. Již popáté se koná turnaj v malé kopané, který je určen mladým hráčům. “Pouliční liga vznikla v rámci prevence kriminality, má mládeži ukázat smysluplné trávení volného času a po čtyřech ročnících můžeme říci, že se cíl daří plnit, protože se do turnaje vždy přihlásí několik desítek dětí,” uvedl primátor Chomutova Marek Hrabáč. Projekt je financován z prostředků města určených na prevenci městské policie.

Jednotlivé zápasy se konají během celého léta, hrají se vždy v úterý a ve čtvrtek na hřišti v Cihlářské ulici. Jsou rozdělené do dvou kategorií podle věku. V mladší kategorii do 14 let je letos přihlášeno sedm týmů, ve starší do 26 let je jich o jeden více. Turnaj bude ukončen v září, kdy budou vyhlášené nejlepší týmy i jednotlivci. Turnaj nemusí být pouze jednorázová záležitost, mladí sportovci se mohou přihlásit do některého z týmů Chomutovské ligy malého fotbalu a dělat dále sport organizovaně.

Nad zápasy starší kategorie je odborný dohled, rozhodčími jsou totiž profesionální rozhodčí Chomutovské ligy malého fotbalu. V mladší kategorii jsou rozhodčími zkušenější hráči ze starší kategorie. “Také toto je jeden z cílů projektu Pouliční liga. Má totiž propojovat mládež z různých sociálních lokalit a sociálních vrstev ve městě. Vznikají přátelské vztahy jak mezi hráči jednotlivých týmů, tak i mezi ostatními, protože při turnaji je vždy dostatek času i na kamarádské posezení a povídání. Sportovci z různých sociálních vrstev poznají, že mají cíl, za kterým jdou všichni společně a mizí tak jiné rozdíly,” vysvětlila manažerka prevence Městské policie Chomutov Iva Ejim. Projekt Pouliční liga je organizovaný občanským sdružením Světlo Kadaň ve spolupráci s občanským sdružením Chomutovská liga malého fotbalu.

Projekt Pouliční liga je organizovaný občanským sdružením Světlo Kadaň ve spolupráci s občanským sdružením Chomutovská liga malého fotbalu.