Nechte své děti ochutnat chomutovské sporty na festivalu

Chomutovské náměstí bude plné sportovců. Město uspořádá Chomutovský festival sportu, na kterém budou mít kluby a spolky možnost ukázat své sporty a nalákat nové svěřence do svých řad. „Děti během jednoho dne ochutnají různé sporty a zjistí, který je baví nejvíc. Jejich rodiče zase získají na jednom místě všechny důležité informace o sportovním klubu či trénincích,” odhaluje smysl akce náměstek primátora David Dinda s tím, že pro rodiny je akce obrovskou úsporou času, protože obejít všechny náborové dny by trvalo i tři týdny. Festival sportu se bude konat v neděli 16. září od 10 hodin dopoledne.

Na náměstí by se měli představit například basketbalisté, florbalisté, atleti, hokejisté, judisté, kanoisté, gymnastky, plavci, tenisté či softbalisté a zápasnici. “Pokud to povaha sportu dovolí, měl by se klub prezentovat ukázkami, přivést své hvězdy na autogramiády a nechat děti toužící po sportování si jednotlivé sporty vyzkoušet,” popisuje akci Dinda. Kluby, kterým chce město tímto netradičním způsobem pomoci s náborem, budou mít k dispozici celé náměstí. „Basketbal je sport vhodný pro obě pohlaví a u nás tak mají dveře otevřené všechny děti od šesti do třinácti let. Na náměstí vezmeme mobilní basketbalové koše a naše juniorky, které patří k ligové špičce, pro zájemce připraví ukázky basketbalu, driblinku a dalších basketbalových dovedností. Samozřejmě všechno si příchozí děti budou moci vyzkoušet a ty nejšikovnější odměníme,“ řekl šéftrenér dívčí složky Levhartů Chomutov Tomáš Eisner.   

Součástí festivalu, který odmoderuje Petr Říbal z Evropy 2,  bude také akce Rodinného zápolení. „V rodinných týmech je řada šikovných a nadaných dětí. Záměrně jsme proto akce spojili, aby si i děti zapojené do Rodinného zápolení prohlédly nabídku sportovních klubů,“ říká Dinda. Účastníci Rodinného zápolení si zařádí v dětské nafukovací sportaréně. „Budou soutěžit v disciplínách jako je překážkový běh, skok do výšky, hod koulí, střelba na cíl,“ upřesňuje organizátorka Rodinného zápolení Zuzana Šťastná.