Sociální služby nabízejí dopravu pro seniory a zdravotně postižené

Od začátku září začaly Sociální služby Chomutov poskytovat přepravu seniorů a osob se zdravotním postižením s názvem SoS doprava. Tuto službu mohou využívat senioři nad sedmdesát let a zdravotně postižení od jednoho roku k přepravě k lékařům, na úřady, do škol, ale i do knihovny či na hřbitov. “Pro starší občany či zdravotně postižené je často obtížné zvládat naprosto běžnou věc jako je možnost zajet například na odborné vyšetření do nemocnice. Proto jsme tuto službu zavedli,” říká náměstek primátora Jan Mareš.

Služba je určena pro občany města Chomutova a na území města Chomutova. Zájemce o dopravu předloží řidiči vozidla k nahlédnutí občanský průkaz, nebo průkaz zdravotně postižené osoby. Důvodem je ověření, zda se jedná o osoby, pro něž je tato doprava určena,” popsala ředitelka Sociálních služeb Chomutov Alena Tölgová.

Doprava je dostupná od pondělí do pátku mezi půl sedmou hodinou ranní a patnáctou odpolední. Objednat si ji mohou lidé na telefonním čísle 607 060 694 jak zavoláním, tak i formou SMS. Je možné si o dopravu zažádat i bez předchozího objednání, záleží však na tom, zda bude dostupné vozidlo. “K dispozici zatím nemáme vozidlo upravené pro přepravu osob na vozíku, v těchto případech se musí lidé individuálně domluvit při objednávání. Stejně tak je zapotřebí dopředu uvést, zda budou klienti potřebovat dětskou autosedačku,” doplnila ředitelka.

Cena jízdného bude 30 korun za jízdu jedním směrem za osobu, stejná částka platí v případě dopravy zpět. Jízdné platí i případný průvodce, pokud se nejedná o doprovod zdravotně postižených.