Nový web může pomoct lidem v nouzi

Chomutov, 5. února – Cestu v obtížné životní situaci mohou lidé nově najít prostřednictvím webových stránek www.socpom.cz, kde je k dispozici přehled sociálních služeb v okolí s kontakty na jednotlivé instituce. Ty nabízejí pomocnou ruku osobám v krizi, rodinám s dětmi, lidem se zdravotním postižením nebo seniorům. „Pro lidi, kteří potřebují pomoc, je důležité, aby se dostali k informacím co nejrychleji. Na novém webu je k dispozici stručný popis služeb a přehled kontaktů, takže lidé ihned vědí, na koho se mohou s důvěrou obrátit,“ uvedl náměstek primátora města Chomutova Milan Märc.

Jednotlivé instituce zajišťují lidem prostřednictvím svých služeb fyzickou a psychickou soběstačnost s cílem umožnit jim zapojení do běžného života v co nejvyšší možné míře a v případě, že toto vylučuje jejich stav, zajistit jim důstojné prostředí a zacházení. Nabízené služby se rozlišují podle toho, v jakém prostředí a za jakých podmínek jsou uživateli poskytovány. A to buď v přirozeném prostředí ošetřovaného, ambulantně nebo při delších pobytech v zařízeních, která nabízejí potřebnou péči. V nabídce je ale také pomoc pečujícím osobám, které potřebují odpočinek. „Posláním odlehčovací služby je poskytnout potřebnou péči a podporu klientovi v době, kdy si osoba, která se o něj běžně stará, potřebuje odpočinout nebo řešit své osobní či zdravotní problémy,“ doplnil Märc.

Stránky jsou dostupné i přes odkaz na úvodní straně webu města www.chomutov-mesto.cz. Vpravo nahoře je oranžová záložka Sociální pomoc.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051