Chomutovský festival představí desítky sportů

Chomutov, 6. září 2019 – V sobotu 7. září se bude areál Kamencového jezera hemžit dětmi. Čeká na ně totiž nabitý program Chomutovského festivalu sportu, který město pořádá již podruhé. „Pro letošní rok jsme náměstí 1. máje vyměnili za Kamencové jezero. Přece jenom když se snažíte předvést pádlování uprostřed náměstí, není to pro nikoho ideální. Areál Kamencového jezera má oproti náměstí i jiné výhody, nabízí např. mnohem větší prostor a děti stráví odpoledne v přírodě. Jeví se nám to tedy jako vhodnější varianta,“ přiblížil náměstek primátora David Dinda.

Festival sportu nabídne dětem téměř třicet sportovních aktivit, které si budou moci vyzkoušet a jejich rodiče se zároveň dozvědí důležité informace o členství v jednotlivých oddílech. „Cílem bylo vytvořit velký náborový den, kde děti dostanou možnost vyzkoušet si velké množství sportů a následně se rozhodnout, který je nejvíce zaujal, a chtěly by se mu věnovat. Tím ušetříme spoustu času a úsilí především rodičům, protože ne vždy je v jejich silách obejít se svými ratolestmi všechny kroužky ve městě, a tak dítě často ani nedostane příležitost zjistit, zda by ho daná činnost bavila,“ doplnil Dinda.

Chomutovský festival sportu je ale výhodou nejen pro zájemce o sportování, ale také pro samotné sportovní kluby, které mají jedinečnou možnost prezentovat svůj sport velkému množství lidí. Své zastoupení budou mít na Kamencovém jezeře míčové, vodní i bojové sporty. Florbalisté a basketbalisté navíc představí svoje nové maskoty a proběhnou dokonce i autogramiády sportovních hvězd. Pro ty nejmenší je v rámci Rodinného zápolení připravena Džungle aréna, kde si děti vyzkouší zjednodušené atletické disciplíny a chybět nebudou ani maskoti Rodinného zápolení kozlík Rozmarýnek s kozou Rózou nebo panda Maio ze Zooparku Chomutov,“ prozradila vedoucí Odboru vnějších vztahů Zuzana Šťastná.

Program začíná v sobotu 7. září od 10 hodin u velkého mola v areálu Kamencového jezera a celým odpolednem bude sportovce provázet moderátor Petr Říbal.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051