Šetříme životní prostředí, vozový park města se rozrostl o dva elektromobily

Chomutov, 2. října 2019 – Nové elektromobily budou odteď sloužit úředníkům chomutovského magistrátu. Ten totiž díky dotaci získané v rámci Národního programu Životní prostředí pořídil dva vozy Volkswagen e-Golf. „Ochrana životního prostředí ve městě patří mezi naše priority. Pořízení těchto elektromobilů, jejichž provoz je lokálně bezemisní, velmi tichý a levný, tedy plně zapadá do našeho ekologického programu. Vozy budou sloužit úředníkům při jejich služebních cestách po městě i mimo něj,“ uvedl primátor města Chomutova Marek Hrabáč.

Město Chomutov nákupem elektromobilů navazuje na dlouhodobé aktivity přispívající k ochraně životního prostředí. „Úřad v rámci projektu #dostbyloplastu z velké části omezil užívání jednorázových plastů a plastového zboží obecně. Dále zelektronizoval své procesy, omezuje papírové formuláře a vkládá významné finanční prostředky do výsadby nové zeleně. Město také buduje například více nových míst na separovaný odpad, nově se v Chomutově objeví třeba nádoby na použitý olej. Využití elektromobility byl tedy logický krok dopředu,“ sdělil primátor Hrabáč s tím, že město disponuje elektrokoly již několik let.

 

Obsluha elektromobilu e-Golf je velmi snadná. Ovládá se stejně jako běžný automobil s automatickou převodovkou, jen je výrazně tišší. Průměrný dojezd je zhruba 250 km na jedno nabití, přičemž se při nabíjení stejnosměrným proudem z veřejné nabíjecí stanice baterie nabije na 80 % její kapacity přibližně za 45 minut. V případě, že se k nabíjení využije běžná domovní zásuvka, je čas potřebný pro nabití baterie na plnou kapacitu asi 17 hodin. Město do budoucna uvažuje  také o pořízení užitkových elektromobilů. „Malé tiché náklaďáčky bychom mohli využít například při čištění městských komunikací, údržbě zeleně, během prací na městském hřbitově, ale také v rámci provozu Zooparku a Kamencového jezera,“ doplnil primátor Hrabáč.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051