Část náměstí Dr. Beneše je po rekonstrukci

Chomutov, 6. listopadu 2019 – Od července do října tohoto roku probíhaly rekonstrukční práce v ulici náměstí Dr. Beneše. Po třech měsících má úsek mezi ulicemi Školní a Čechova nový povrch komunikace, chodníky i veřejné osvětlení. Rekonstrukce vyšla na 6 milionu korun a byla plně hrazena z městského rozpočtu. „Ulice prošla poměrně rozsáhlou rekonstrukcí, a přesto byla dokončena o měsíc dříve, než jsme plánovali. Z toho mám velkou radost jednak proto, že jsme tím v tomto konkrétním případě místním značně ulevili a za druhé to není první investiční akce, kterou se nám povedlo dokončit před termínem, což je, myslím, pro občany obecně velmi pozitivní zpráva,“ uvedl náměstek primátora David Dinda.

Obnova povrchu komunikace byla provedena společně s výměnou starých uličních vpustí s novým přepojením do stávající kanalizace a také se vyměnily původní silniční obrubníky za obrubníky nové, žulové. „Po obou stranách prošly rekonstrukcí také chodníkové plochy, které jsou nyní z betonové dlažby. A neopomnělo se ani veřejné osvětlení. Ulice je nyní lemována novým, moderním LED osvětlením, které má výrazně nižší spotřebu energie než světla původní,“ prozradila vedoucí odboru rozvoje a investic Hana Nováková.

 

Mimo základních oprav se ale vybudovala rovněž dvě kontejnerová stání, která pojmou celkem deset odpadních nádob. „Celý tento prostor je ohraničen ocelovou ohrádkou, která ho vkusně a zároveň funkčně odděluje od zbylého prostředí,“ sdělila stavební technička Kateřina Vránová. „Na konci jara bude ještě realizována finální vrstva vysoce odolného vodorovného dopravního značení a svítidla na stožárech veřejného osvětlení budou doplněna o designové kryty, jejichž vzhled vychází z aktuálního loga města Chomutova,“ doplnila.

 

Zakázku realizovala místní společnost FISAD s.r.o., která se specializuje na inženýrské stavby a v minulosti pro město realizovala například první fázi rekonstrukce Sokolské ulice.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051