17. listopad si připomeneme již tradičně v městském parku, program celého dne je ale bohatší

Chomutov, 14. listopadu 2019 – Mezinárodní den studenstva a Den boje za svobodu a demokracii, které připadají na 17. listopad, si představitelé chomutovské radnice, místních spolků i škol připomenou tradičně v městském parku u pomníku obětem válek a totalit. „Pietní akt se uskuteční v 10 hodin uctěním památky a položením květin a věnců. Zvána je samozřejmě také široká veřejnost,“ upřesnila vedoucí odboru vnějších vztahů Zuzana Šťastná.

Mimo pietního aktu jsou ale v Chomutově u příležitosti 17. listopadu připraveny i další akce. Oblastní muzeum v Chomutově si ke třicátému výročí sametové revoluce připravilo výstavu s názvem Únik z totality anebo listopad ’89 na Chomutovsku, která je koncipována jako unikátní úniková hra. „Výstava v hlavní budově muzea je volně přístupná a návštěvník má možnost zahrát si únikovou hru zdarma. Pro účast v únikové hře je ale z důvodu velkého zájmu nutné vytvořit si rezervaci,“ uvedla ředitelka Oblastního muzea v Chomutově Markéta Prontekerová a doplnila, že od 9 do 11 hodin bude v kostele sv. Kateřiny k vidění Obelisk Pravdy a lásky s otiskem dlaně Václava Havla od sochaře Karla Melouna. A v 11 hodin zahájí  v hlavní budově muzea svou přednášku o sametové revoluci v Československu a na Chomutovsku Jiří Kopica. V 15 hodin bude v kostele sv. Kateřiny zahájena vernisáž výstavy Retrohrátky, která bude doplněna o vystoupení pěveckého sboru Hlásek.

 

Tento slavnostní den potom zakončí ve velmi neobvyklých prostorách, v kapli Božího hrobu v kostele sv. Ignáce, koncert karlovarského Riccio Quartetto, který pořádá Chomutovská knihovna. Vstupné činí 120 Kč a pro zaručení místa v kapli, jež je kapacitně velice omezená, je doporučeno si místo předem zarezervovat.

 

Více informací o programu naleznete tady.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051