Chomutovské Vánoce letos odstartuje rozsvícení vánočního stromu 1. prosince

Chomutov, 27. listopadu 2019 – Chomutovské Vánoce letos započnou už 1. prosince. Potrvají tak celých čtyřiadvacet dní.

 „Program celého adventu zahájí již tradičně rozsvícení vánočního stromu na náměstí 1. máje. Vánoční trh bude otevřen již
od 9 hodin a v 16:30 hodin potom společně s Josefem Vojtkem vystoupí místní sbor COMODO. Vánoční atmosféru samozřejmě doplní i ohňostroj,“ přiblížila vedoucí odboru vnějších vztahů Zuzana Šťastná a dodala, že vzhledem k faktu, že se na rozsvícení chomutovského vánočního stromu každoročně scházejí tisíce lidí z celého města i jeho okolí, budou pro tento den posíleny spoje městské hromadné dopravy. Více informací naleznete zde.

 

Vánoční tržiště bude otevřeno každý den od 1. do 24. prosince, a to v rozmezí od 9 do 19 hodin mimo Štědrý den, kdy budou stánky otevřeny od 11 do 15 hodin. „Trh na náměstí 1. máje je tvořen 22 stánky s vánočním zbožím a dobrotami od místních prodejců, ale také Ježíškovou poštou, ve které si mohou malí i velcí nechat potvrdit svá psaní Ježíškovi. Tento stánek bude navíc doplněn o vánoční zboží a upomínkové předměty města,“ uvedla Silvie Škubová z odboru vnějších vztahů, která Chomutovské Vánoce zajišťuje.

 

Na každou adventní neděli je připraven program v centru města a v průběhu týdne bude Vánoční trh doplněn o bohatý program ve vánočním stanu ve spodní části náměstí. „První prosincovou neděli odstartujeme adventní čas koncertem a rozsvícením vánočního stromu, další týden navštíví Chomutov nejpopulárnější dětská kapela Čiperkové, která vystoupí v neděli 8. prosince od 15 hodin v Městské sportovní hale. Vstupenky je možné zakoupit v městském informačním centru. Při třetím adventu proběhne na náměstí od 14 do 16 hodin program pro celou rodinu s názvem Andělské Vánoce. A při posledním adventním víkendu bude park u radnice zaslíben Vánočnímu kapříkování. Malý rybí trh bude otevřen v sobotu i v neděli od 11 do 17 hodin a kromě her a ochutnávek nejrůznější kapřích pokrmů se mohou návštěvníci těšit na umění sochařů, kteří budou sochat ryby z ledu,“ vysvětlila Škubová.

 

Ve třetím prosincovém týdnu ve dnech od 17. do 21. prosince vyroste před radnicí všemi očekávaný Vánoční kopec. „Každý rok se snažíme, abychom lidem v tento čas plný shonu dělali radost maličkostmi, a letos to bude opět osvědčený kopec sněhu, na kterém se vyřádí nejen děti, ale i jejich rodiče. K dispozici budou i kluzáky, takže není potřeba nosit si vlastní,“ doplnila Šťastná.

 

Podrobný program Chomutovských Vánoc a doplňující informace naleznete zde.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051

Program (PDF  296 kB)