Tisková zpráva: Město opět nabízí lidem kompostéry zdarma, zájem je veliký

Chomutov, 15. ledna 2020 – Již podruhé nabízí město Chomutov svým občanům zahradní kompostéry zdarma. Čerpá na to finanční prostředky z Evropské unie. „Kompostéry lidem nejprve bezplatně zapůjčíme a po uplynutí projektu je převedeme do jejich vlastnictví,“ uvedla vedoucí odboru životního prostředí Dagmar Mutinská a dodala, že v nabídce jsou zahradní kompostéry o objemu 650, 800 a 1050 litrů.

Zájemci o nádobu na přeměnu bioodpadu se mohou registrovat prostřednictvím formuláře. Ten se po vyplnění automaticky odešle a žadatel zároveň obdrží zprávu o evidenci jeho požadavku. „Registrací do systému však nárok na kompostér nevzniká, tímto způsobem si pouze vytváříme databázi, na jejímž základě budeme o kompostéry následně žádat,“ upozorňuje vedoucí odboru životního prostředí. Žádosti je možné podávat i elektronicky na e-mail podatelna@chomutov-mesto.cz, nebo osobně odevzdat na podatelně magistrátu ve Zborovské ulici. Prázdné tiskopisy jsou k dispozici na podatelně ve Zborovské ulici, na recepcích magistrátních budov na Husově náměstí 104 a na náměstí 1. máje 1 a také v městském informačním centru v ulici U Městských mlýnů.

 

V první vlně byly rozdány téměř dvě stovky kompostérů, zájemců bylo ale výrazně více. „Je nezbytné, aby se znovu přihlásili i zájemci, na které se v první vlně nedostalo. Věříme, že tentokrát budeme moci vyhovět všem, kdo splní podmínky. Další kolo přijde pravděpodobně na podzim tohoto roku,“ dodala Mutinská.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051