Tisková zpráva: Chomutov od pondělí 16. března zavírá všechny mateřské školy

Chomutov, 12. března 2020 – S ohledem na vyhlášený nouzový stav státu rozhodlo vedení města Chomutova o zavření všech mateřských škol zřizovaných městem Chomutovem s účinností od 16. března 2020 až do odvolání. „O tomto opatření jsme uvažovali již od počátku, kdy bylo rozhodnuto o uzavření všech škol. Po vyhlášení stavu nouze už ale nemáme na co čekat a od pondělí 16. března uzavíráme všechny naše školky,“ sdělil náměstek primátora pro oblast školství Milan Märc.

Téměř třináct stovek dětí ve věku od tří do šesti let tak bude muset zůstat doma s rodiči. „Vzhledem k situaci v celé republice jsme dnes mapovali, kolik dětí dorazilo do školky a kolik z nich již zůstalo doma se staršími sourozenci. A nepřítomno bylo zhruba osm set dětí. Spousta rodičů nám již oznamovala, že si děti doma nechají, takže nepředpokládám, že jim tímto rozhodnutím nějak významně ztížíme situaci,“ uvedla ředitelka příspěvkové organizace Mateřská škola Chomutov Eliška Smetanová.

 

Mateřská škola Chomutov v tuto chvílí zaměstnává přes dvě stovky pracovníků. „Pedagogičtí pracovníci dostanou prostor pro samostudium nebo případně práci na doma a ostatní zaměstnanci budou kompletně dezinfikovat prostory celkem třinácti  mateřských škol, které připraví pro návrat dětí po virových prázdninách,“ doplnila Eliška Smetanová.

 

Nařízení vedení města se sice vztahují pouze na mateřské školy a dětské skupiny zřizované statutárním městem Chomutovem, nicméně soukromým zařízením doporučuje město obdobný postup. „Zřizovatelům soukromých škol a dětských skupin doporučujeme, aby toto rozhodnutí pečlivě zvážili a pokud je to jen trochu možné, aby svá zařízení rovněž s účinností od 16. března 2020 uzavřeli,“ dodal náměstek primátora Milan Märc.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051