Tisková zpráva: Vítání chomutovských prvňáčků proběhne v omezeném režimu, děti přijdou do školy v doprovodu pouze dvou osob

Chomutov, 31. srpna 2020 – Vzhledem k současné epidemiologické situaci a doporučení Krajské hygienické stanice, bude vítání prvňáčků v chomutovských základních školách probíhat v upraveném režimu.

Shromáždění prvňáčků a jejich doprovodu před školou bude probíhat v odlišném čase, který určí ředitel konkrétní školy. Informace o čase bude zveřejněna na webových stránkách školy. „Žádáme rodiče o dodržení stanoveného času setkání, tak aby nedocházelo ke kontaktu s ostatními žáky školy. Do školy bude umožněn vstup pouze žáka v doprovodu dvou osob, které budou mít ochranu úst a nosu,“ upozornil náměstek primátora pro školství Milan Märc a dodal, že děti a zaměstnanci školy roušku mít nemusí.

 

Ostatnímu případnému doprovodu nebude vstup do objektu školy umožněn. „Chápeme, že se jedná o velmi významný den, nicméně musíme stále dbát na co možná nejvyšší míru bezpečnosti pro všechny žáky školy, pedagogy i rodiče. Proto je eliminace počtu lidí, kteří do školy najednou vstupují, nezbytným krokem,“ dodal náměstek Märc.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051