Tisková zpráva: Epidemiologická situace se zlepšuje a čísla nakažených na Chomutovsku dál klesají.

I v tuto středu se sešli k pravidelnému jednání členové Krizového štábu města Chomutova. Jednání se zúčastnili zástupci vedení města i magistrátu, zástupce Nemocnice Chomutov, Městské policie Chomutov, Policie České republiky, Hasičského záchranného sboru a Krajské hygienické stanice. „Dobrou zprávou je, že situace se zlepšuje. Ubývá počet nově nakažených i počet hospitalizovaných v nemocnici,“ řekl primátor Chomutova Marek Hrabáč.

Slova primátora potvrdil MUDr. Zeman, který obeznámil všechny přítomné s aktuální situací v chomutovské nemocnici. „Aktuálně je v chomutovské nemocnici hospitalizováno 53 pacientů z toho 9 na oddělení JIP a z nich 5 na umělé plicní ventilaci. Nárůst nakažených, kteří potřebují hospitalizaci, značně klesl, což se projevilo po dlouhé době i na personálu nemocnice, kterému se značně ulevilo.“ Obsazenost covidových lůžek v chomutovské nemocnici je aktuálně nižší než v minulém týdnu, přičemž nemocnice stále disponuje 3 covidovými odděleními. Očkovací centrum Nemocnice Chomutov funguje nadále bez problémů a v nejbližších dnech je očekávána další dávka očkovacích látek. „Tento týden máme přislíbeno 1400 vakcín na proočkování první dávky a v příštím týdnu by nám měl být doručen stejný počet. Tím by se situace s očkováním v našem okrese měla výrazně zlepšit,“ uvedl primář Zeman.

Vzhledem k ukončení nouzového stavu pozbyla platnosti řada opatření. Otevřeny tak například budou dosud uzavřené sportovní a volnočasové areály. „Dost jsme o tom diskutovali už před týdnem, všichni jsme příznivci volného pohybu a sportování. Zejména na otevření areálu Domovinka se těší mnoho rodičů a dětí už několik týdnů. Věřím, že i tak všichni přistoupí k hromadnému setkávání obezřetně a s respektem ke stále ne úplně skončené epidemii,” řekl na závěr primátor Hrabáč.

Další jednání Krizového štábu Chomutova se bude konat dle aktuální potřeby.