Tisková zpráva: Týdenní přehled 3. 5. - 9. 5. 2021

Týdenní přehled 3. 5. - 9. 5. 2021

Italské trhy na náměstí 1. máje – Od pondělí 3. května do pátku 7. května můžete přijít ochutnat typické produkty a chutě italské gastronomie. Stánky nabízí produkty a delikatesy z jednotlivých regionů Itálie. Nakoupíte si pečivo, sýry, olivy, těstoviny a spoustu jiného a to přímo v centru města Chomutova, vždy od 9:00 do 20:00 hodin. Pořadatelem akce je Ungaro International s.r.o.

Hrajeme pro 20 ZOO – Projekt, jehož cílem je pomoci českým a slovenským zoologickým zahradám prostřednictvím velkého živého koncertu se uskuteční v neděli 9. května na Den matek. Do celé republiky bude přenášen online přenos z Liberce přes webové stránky www.hrajemepro20zoo.eu. Hlavním pořadatelem je Unie českých a slovenských zoologických zahrad, pod kterou jich spadá celkem 20 a mezi které bude výtěžek následně rozdělen rovným dílem. Těšit se můžete na vystoupení kapely MIG 21, Rybičky 48, Dana Bárty a jiné. Program bude moderovat Libor Bouček a vy si můžete užít živý přenos s ním z pohodlí domova a přispět zároveň prostřednictvím zakoupené vstupenky pro dobrou věc, do které je zapojen i náš chomutovský Zoopark. Vstupenky jsou k dostání za 100, 300 nebo 500 korun na stránkách www.ticketstream.cz, přejeme příjemnou zábavu.

Blokové čištění – Každoroční blokové čištění probíhá i v letošním roce a tento týden konkrétně v ulicích: 4. 5. Čelakovského, Stromovka, Okrajová, Cyklistická stezka; 5. 5. Mostecká, Přemyslova, Tomáše ze Štítného, Politických vězňů, Dostojevského, Želivského, SNP, Krokova, kpt. Jaroše; 6. 5. Přísečnická, Přemyslova, Scheinerova, Maroldova, Krátká. V ulicích Okrajová, Přemyslova a na parkovišti u Jezera bude po dobu blokového čištění umístěn kontejner na velkoobjemový odpad.

Zápis do mateřských škol pro rok 2021/2022 – Termín zápisů je od 3. do 14. května. Z důvodu virové pandemie a vydaných platných opatření jsou i pro letošní rok zápisy bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole. Je tedy upřednostněno podání přihlášky datovou schránkou, emailem s elektronickým podpisem, poštou a v krajním případě dle konkrétní situace osobním podáním ve škole. Veškeré bližší informace naleznete na oficiálním webu města Chomutova https://bit.ly/33h2mBu a na stránkách konkrétní mateřské školy.

Prodloužení termínu výstavy v chomutovském muzeu – Chomutovské muzeum se účastní Česko-německého přeshraničního projektu s názvem Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří. Výstava je pro návštěvníky připravena v útrobách starobylé radnice na náměstí 1. máje. Z důvodu vládních opatření jsou bohužel muzea ještě uzavřena, ale zájemci si mohou udělat virtuální návštěvu muzea a vše si prohlédnout online na stránkách https://www.muzeumchomutov.cz/ , až do 29. května.

Chomutovská knihovna se otevírá pro veřejnost – V rámci rozvolnění některých vládních opatření je možné, aby byla městská knihovna v Chomutově opět přístupna veřejnosti. Zájemci si tak mohou půjčovat, vracet, vyzvedávat rezervace osobně v knihovně i na pobočkách v běžném otevírací době. Nadále není k dispozici přístup k PC, internetu, kopírce a relaxačním zónám. Aktuální informace naleznete na facebooku chomutovské knihovny nebo na oficiálních stránkách https://www.chomutovskaknihovna.cz/ .

Den vítězství a osvobození od fašismu – Tuto sobotu 8. 5. 2021 vedení města Chomutova v čele s primátorem města Markem Hrabáčem uctí památku padlých položením květin a věnců u památníků. Pietní akt bude probíhat u památníku padlých rudoarmějců na hřbitově v Chomutově, u památníku obětem válek v městském parku v Chomutově, u památníku pochodu smrti v Domině a také u památníku v Údlicích. Akce se uskuteční dle platných hygienických a bezpečnostních nařízení a doporučení vlády ČR. Žádáme tedy účastníky o jejich dodržování, děkujeme.