Tisková zpráva: Týdenní přehled 17. 5. - 23. 5. 2021

Týdenní přehled 17. 5. - 23. 5. 2021

Ukliďme Česko – Tradiční akce Ukliďme Česko je tady. Z důvodu epidemie nemoci covid-19 nebylo možné pořádat tuto dobrovolnickou akci v závěru března. Proto město Chomutov úklid přesunulo na čtvrtou květnovou sobotu. Cílem bude především likvidace černých skládek a vysbírání odpadků na třech připravených trasách. Účastníci se sejdou 22. května v 9 hodin na parkovišti u vlakové zastávky Chomutov-město, nebo na parkovišti za městskou sportovní halou. Dobrovolníkům budou poskytnuty gumové rukavice, pytle, bodáky na napichování odpadků a v závěru také drobné občerstvení. Zájemce o účast prosíme o přihlášení se na emailu d.mutinska@chomutov.cz nebo i.netusilova@chomutov.cz z důvodu orientačního množství potřebných pomůcek.

Mezinárodní den muzeí – V rámci Mezinárodního dne muzeí je v úterý 18. 5. vstup do chomutovského muzea zdarma. Zájemci se mohou těšit na výstavu s názvem Umění pozdního středověku v hornické oblasti Krušnohoří, která je pro ně připravena v útrobách starobylé radnice na náměstí 1. máje, nebo online na stránkách https://www.muzeumchomutov.cz/ až do 29. května. Dále je možné, prohlédnout si stálou expozici Všemu světu na útěchu – Sochařství a malířství na Chomutovsku a Kadaňsku, Mnišský dvoreček, kostel sv. Kateřiny, historické sklepy a Hvězdářkou věž u hlavní budovy muzea.

Blokové čištění – Tento týden budou Technické služby města Chomutova uklízet v ulicích: 18. 5. Husova, Blatenská od ul. Moravská po ul. Erbenova, parkoviště u Luny; 19. 5. Václavská od ul. Blatenská po ul. Kostnická, Havlíčkova, Erbenova, Kostnická, Jiráskova od ul. Husova po ul. Kostnická, Hornická od Múss po ul. Kostnická.park. u zdr. stře.; 20. 5. Jiráskova od ul. Kostnická po ul. Lužická, Havlíčkova od ul. Kostnická po ul. Lužická, Václavská od ul. Kostnická + Lužická po ul. Děvinská, Roháčova. V ulici Havlíčkova a na parkovišti u Luny bude po dobu blokového čištění umístěn kontejner na velkoobjemový odpad.

Rekonstrukce v ulicích Přísečnická, Maroldova, Přemyslova - 10. května byla zahájena rekonstrukce ulice Přísečnická a také byly zahájeny práce na rekonstrukci zastaralého vodovodu a kanalizace v ulicích Maroldova a Přemyslova. Město Chomutov koordinuje práce se síťaři tak, aby veškeré práce navazovaly. V následujících měsících počítejte s uzavírkami a jistým omezením, které na komunikacích potrvá přibližně do konce srpna letošního roku. Bližší informace o dopravním omezení naleznete na webových stránkách města. Výluka zde.

Spisovatelé do knihoven – Spisovatel Luboš Svoboda bude 20. 5. hostem chomutovské knihovny, která se zapojila do čtvrtého ročníku projektu Spisovatelé do knihoven. České knihovny společně s Asociací spisovatelů připravily pro rok 2021 autorské čtení, jehož principem je, že 10 autorů během 10 měsíců navštíví 10 knihoven. Každá knihovna tak bude hostit deset autorů ročně. Projekt prozatím probíhá ve virtuálním světě, tudíž si stream můžou zájemci pustit online. Více informací naleznete na stránkách chomutovské knihovny www.chomutovskaknihovna.cz případně na webu projektu www.spisovateledoknihoven.cz .