Tisková zpráva: Chomutov na dlani, nabíjecí stanice pro elektrokola a kompostéry zdarma

Týdenní přehled 31. 5. - 6. 6. 2021

Do Moravské ulice pouze objížďkou

1. 6. 2021 zahájí společnost SVS, a. s. plánovanou investiční akci. V Chomutově v ulici Moravská započnou práce na rekonstrukci zastaralého vodovodu a popraskané kanalizaci. Následně se síťaři pustí do rekonstrukce plynovodu. Plánovaná akce je rozvržená do dvou etap a síťaři koordinují harmonogram rekonstrukce tak, aby veškeré práce navazovaly. I přesto počítejte v následujících měsících s uzavírkami a jistým omezením na komunikacích. Dokončení I. etapy je plánované na konec srpna. Následující II. etapa by měla být dokončena v listopadu letošního roku. Bližší informace o dopravním omezení naleznete na webových stránkách města a informace o výlukách na stránkách Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova.

Hurá na Městskou věž nebo Kamencové jezero

Rozhlédnout se po Chomutově a jeho okolí můžete z Městské věže na náměstí 1. máje. Od 1. 6. 2021 je zahájena návštěvnická sezóna. Otevírací dobu a veškeré potřebné informace naleznete na stránkách Chomutovské knihovny. Na Den dětí se otevřou návštěvníkům také brány Kamencového jezera. Před sezónou se areál dočkal opravených venkovních sprch, zrekonstruované převlékárny, doplnění schodů na molech, ale také u bočních mol schodů s madlem pro snazší přístup do vody a  opraveného nájezdu pro kočárky a vozíčkáře u vstupu z Přemyslovy ulice. Nově je nainstalovaná i nabíjecí stanice pro elektrokola. Zároveň jsme dočerpali hladinu a za pomoci speciálního bagru vyčistili jeho dno. Návštěvníci se tak mají na co těšit.

Technické služby pokračují v blokovém čištění

Od 1. do 3. června budou Technické služby města Chomutova uklízet v ulicích:

  • V úterý 1. 6. Alešova od ul. Podhorská směrem k Resslově ul., od ul. Podhorské po ul. Krušnohorskou, Čermákova po ul. Alešova, Karla Čapka, Resslova, Kmochova, Železniční.
  • Ve středu 2. 6. št.kpt. Kouby, V Alejích, Fügnerova, Palachova, Sokolská, Kukaňova, Osvobození, 5. května.
  • Ve čtvrtek 3. 6. Kadaňská, Černovická, prům. zóna EATON, Potoční

V ulicích Alešova, 5. května a Potoční bude po dobu blokového čištění umístěn kontejner na velkoobjemový odpad.

Druhá sada kompostérů na vaší zahrádku zdarma je připravená

Město Chomutov má připravenou druhou sadu kompostérů zdarma. Úspěšní žadatelé byli kontaktováni a plastový kompostér o objemu 650, 800 nebo 1 050 litrů bude k vyzvednutí od středy 2. června. Výdejní místo je v areálu Technických služeb města Chomutova v ulici Na Moráni. Každé pondělí, středu a pátek od 9 do 13 hodin je možné si kompostér vyzvednout. V případě podrobnějších informací kontaktujte odbor životního prostředí.

Tipy na víkend

Nenechte si o víkendu ujít komentovanou prohlídku v muzeu Na Kočičáku. Největší pevnostní muzeum v Krušných horách z let 1936 – 1938 je konečně otevřené veřejnosti. Každou sobotu vždy v celou hodinu od 10:00 do 17:00 vás průvodci vtáhnou do válečného období. Za návštěvu stojí i železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově. Návštěvníci si prohlédnout výstavu „Chomutov ve století páry“, která byla připravena při příležitosti oslav výročí 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku. A v sobotu 5. června je pro menší i velké připraveno promítání dobrodružného filmu Léto patří rebelům v chomutovském letním kině. Tak vám přejeme příjemnou zábavu. Program událostí ve městě Chomutov na měsíc červen naleznete na webových stránkách města.