Tisková zpráva: Protidrogový vlak s unikátním programem a týden plný zábavy

Týdenní přehled 14. 6. - 20. 6. 2021

Revolution Train – Protidrogový vlak v Chomutově

17. – 18. června 2021 můžete zdarma navštívit Protidrogový vlak. Nadační fond NOVÉ ČESKO v Chomutově představí unikátní a interaktivní program ke vzdělávání. Cílem tohoto programu je maximálně zapůsobit na osobnost návštěvníka. Efektivně posílit jeho zdravý způsob myšlení a postoj k závislostem. Vlakovou soupravu tvoří 6 vagónů, 4 kinosály, 8 interaktivních místností a skutečný příběh o drogové závislosti. Program je dostupný pro školy na základě rezervace od 8:00 do 14:20. Pro veřejnost od 15:30 do 18:00. Kontakt: rajnochova@revolutiontrain.cz, nebo tel.: +420 608 405 080. Podrobnější informace naleznete na www.revolutiontrain.cz.

Technické služby pokračují v blokovém čištění

Od 15. do 17. června budou Technické služby města Chomutova uklízet v ulicích:

  • V úterý 15. 6. El. Krásnohorské od ul. Zdravotnické směr Černý Vrch, Blanická, Slezská, Sadová, Zdravotnická.
  • Ve středu 16. 6. Dobrovského, Pod Strání, Ve Stráni, Pod Lesem, Blatenská okály, Pod Strážištěm točna autobusu – Blatenská, parkoviště u 13. ZŠ.
  • Ve čtvrtek 17. 6. Blatenská, U Třešňovky, Na Lucině, Jabloňova, Na Vyhlídce, Šrobárova, Baráková, Kozinova, Lipanská, Tylova, V Zahradách, Na Spravedlnosti.

V ulicích Sadová, Lipanská a točna autobusu – Blatenská bude po dobu blokového čištění umístěn kontejner na velkoobjemový odpad.

Program pro tento týden

V úterý 15. června si nenechte ujít autorské čtení v rámci programu Spisovatelé do knihoven. V Chomutovské knihovně se vám představí česká spisovatelka s bulharskými kořeny Bianca Bellová. Festivalový orchestr Petra Macka zahraje v chomutovském divadle také v úterý. A v rámci festivalu OTEVŘENO si v pátek 18. června na Hřebíkárně poslechnete spoustu muziky. Zahraje vám kapela DO ŘADY, Plexis, Totální nasazení, S.P.S. a Pirates od the pubs. Příjemnou zábavu.