Tisková zpráva: Termíny farmářských trhů o prázdninách, návrhy na cenu Euroregionu Krušnohoří a program akcí pro tento týden

Týdenní přehled 21. 6. - 27. 6. 2021

Návrh na cenu Euroregionu Krušnohoří

Již pojedenácté předá Euroregion Krušnohoří/Erzgebirge svou Cenu. Určena je osobnostem, které významným způsobem přispěly k udržení a rozvoji tradic Euroregionu Krušnohoří. Mají významný podíl na vytváření podmínek a dobrých vztahů v přeshraniční spolupráci. Návrhy s krátkým odůvodněním zašlete do 15. září 2021 na e-mail konecna@euroreg.cz. Více informací naleznete na stránkách www.euroreg.cz

Technické služby pokračují v blokovém čištění

Od 22. do 24. června budou Technické služby města Chomutova uklízet v ulicích:

  • V úterý 22. 6.: Březenecká – Stavbařská, vozovky a parkoviště u čp. 4689, 4596, 4750, Březenecká stanoviště VOK.
  • Ve středu 23. 6.: Březenecká, vozovka a parkoviště u čp. 4450 – 4454, ul. Kundratická, Dřínovská od ul. Březenecká po ul. Holešická.
  • Ve čtvrtek 24. 6.: 17. listopadu vč. parkovišť, Dřínovská, Holešická vč. parkovišť a plochy u nákup. střediska.

V ulicích Březenecká stanoviště VOK, Dřínovská, Březenecká a Holešická bude po dobu blokového čištění umístěn kontejner na velkoobjemový odpad.

Sobotní farmářské trhy i o prázdninách

Už pošesté v tomto roce zavítají farmářské trhy do Chomutova. Přijďte si v sobotu 26. června na náměstí 1. máje zakoupit lokální produkty. Stánky s pečivem, ovocem a zeleninou, masem a mléčnými výrobky nebudou chybět. A tradiční trhy si užijete i v letních měsících. Každou sudou sobotu budou v červenci i srpnu v centru města.

Termíny farmářských trhů:

  • 10. července
  • 24. července
  • 7. srpna
  • 21. srpna

Program pro tento týden

Kino Svět nabízí ke zhlédnutí po celý týden spoustu zajímavých filmů, tak určitě mrkněte na program www.kultura-sport.cz. Dále můžete ve středu 24. června navštívit atrium Chomutovské knihovny, kde budou od 16:00 pokračovat představení v rámci festivalu OTEVŘENO. Vyrazit můžete také na Kamencové jezero a do areálu Banda, kde je otevřeno celý týden. A v sobotu 26. června se zúčastněte komentované prohlídky pevnostního opevnění „Na Kočičáku“ a také si zajděte na farmářské trhy do centra města.