Tisková zpráva: Chomutov představil plány na nový život pro Kino Praha. Bude z něj Coworkino

Bývalé Kino Praha by mohlo dostat nové využití. Město má připravené plány na vznik coworkingového prostoru pro začínající podnikatele, studenty a všechny kreativní a tvůrčí lidi z Chomutova i okolí. „Coworkino je nový prostor pro všechny, kteří se chtějí dále rozvíjet, sdílet své postřehy nebo osvědčené postupy a navštěvovat zajímavé akce,” říká David Dinda, náměstek primátora pro rozvoj a investice města.

Secesní budova, která se nachází v horní části chomutovského náměstí 1. máje, se v architektonické studii dočkala vize nového využití, a to jako takzvaný coworkingový dům. Coworking je trendem dnešní doby a Chomutov by tak získal významný nástroj na podporu místních podnikatelů a rozvoj lokálního kreativního průmyslu.

„Měli jsme několik nabídek na prodej budovy do soukromých rukou. Takový majetek města ovšem prodávat nechceme. Proto už teď opravujeme dům bývalé vojenské správy a Coworkino v chátrajícím kině Praha je další skvělou příležitostí pro oživení centra města,” vyjádřil investičnímu záměru podporu primátor Marek Hrabáč.

Jak by mohl vypadat nově zrekonstruovaný prostor kina Praha v centru Chomutova, ukazují vizualizace umístěné na webu www.coworkino.cz. Srdcem domu zůstane bývalý kinosál, který bude hostit přednášky, workshopy, prezentace a nekonečnou řadu dalších veřejných i neveřejných akcí. Zbylou část bývalého kina Praha naplní vysoce reprezentativní a pohodlné pracovní zázemí s recepcí, plně vybavenými zasedacími místnostmi, kavárnou a řadou dalších služeb. Pro každodenní i občasné využití.

„Chomutovské Coworkino by se mohlo stát specializovaným prostorem s veškerým zázemím pro práci a setkávání nezávislých profesionálů z různých oborů, pedagogů, podnikatelů, umělců i studentů – místo pro svobodný kariérní růst,“ vysvětluje principy fungování domu David Dinda, náměstek primátora s tím, že sám název kreativně spojuje historii domu, tj. kino, a jeho novou tvář – prostor pro spolupráci aneb coworking a dodává: „Celým prostorem by se – co se týče designu – měla vinout filmová tématika tak, aby vtipně i citlivě odkazovala na známou historii tohoto domu.“

Řadu let nevyužívaná budova má status brownfieldu, město chce získat dotace z Ministerstva průmyslu a obchodu, které by pokryly velkou část nákladů. Momentálně je projekt ve fázi zpracovávání dokumentace pro stavební povolení.