Tisková zpráva - Agresivní dlužník rozbíjel zabavené věci

Chomutov 26. 5. 2011 – Dlužník, který nezaplatil své pohledávky, byl v klidu, když mu chodily upomínky. Dokonce ho nerozhodila ani první návštěva exekutorů, kteří v bytě na zabavených věcech vylepili samolepky „Exekučně zabaveno“. Když však později přišlo na řadu stěhování zabavených předmětů, chtěl věci raději rozbít, než je nechat odvézt. „Dlužník do poslední chvíle asi nevěřil, že mu skutečně zabavené věci odvezeme,“ přibližuje průběh stěhování ekonom města Jan Mareš.

Agresivního majitele, který na exekutory nepříčetně nadával, křičel a začal rozbíjet skleněnou vitrínu, odvezla hlídka policie. Za maření výkonu úředního rozhodnutí mu hrozí trestněprávní nebo přestupkové řízení. „Měl několik šancí své dluhy zaplatit nebo se na splácení dohodnout, ale evidentně se k tomu neměl,“ dodává ekonom Mareš. Se slovními i fyzickými útoky se setkávají městští exekutoři poměrně často, proto spolupracují s městskou i státní policií. Nejčastěji podléhají těmto exekucím lidé, kteří neplatí své pokuty či poplatky městu.

Exekučně zabavené věci je možné do doby konání aukce vyplatit nebo jsou poté draženy. Poslední dražba se konala v prosinci, na červen je připravená další. „Od začátku června bude možné si dražené předměty prohlédnout na webu města, v den aukce bude čas na fyzickou prohlídku a po registraci účastníků se bude konat samotná dražba,“ vysvětluje průběh Mareš. V aukční síň se promění zasedací místnost magistrátu ve Zborovské ulici 21. června od 13 hodin.

Šárka Schőnová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova