Pro návštěvníky města

Město Chomutov leží na úpatí Krušných hor v severozápadních Čechách. Vzniklo na křižovatce starých obchodních cest spojujících Prahu s Lipskem a Cheb s Ústím nad Labem. První zmínka o vlastním městě pochází z roku 1252, kdy městečko Chomutov získal řád německých rytířů. Po roce 1411 je král Václav IV. odňal řádu a vystřídala se zde řada feudálních majitelů. Už v 16. století se u města těžil kamenec.

V rámci následujících stránek se můžete seznámit s historií města a mnohými historickými památkami, které je při návštěvě města možné navštívit. K dispozici jsou vám také informace o geografické poloze města, přírodě Chomutovska či přehled rekreačních zón.

Další informace pro návštěvníky města jsou k dispozici v našem novém městském informačním centru, kde pracovníci poskytnou návštěvníkům informace a rady, které jistě zpříjemní pobyt a je zde také možné zakoupit různé upomínkové předměty s turistickou tematikou či vstupenky na řadu kulturních i sportovních akcí pořádaných v Chomutově a okolí.