V Chomutově přibyly dva radary na měření rychlosti

Chomutov, 15. března – V ulici Písečná a Blatenská měří rychlost jedoucích vozidel nově nainstalované radary. Po testování přibližně třiceti různých míst byla vybrána právě tato dvě jako nejvíce krizová. „Dopravní komise vytipovala několik desítek míst po celém Chomutově, které jsme postupně testovali a vybrali ty, na kterých jsme naměřili největší množství přestupků,“ říká ředitel městské policie Tomáš Douda.

Pořízení stacionárních radarů by mělo zajistit plynulý a bezpečný provoz. „Nechceme řidiče pokutovat, ale zabránit jim, aby se chovali nezodpovědně,“ dodává Douda. Přesto, že jsou radary dobře viditelné a na místech stojí už nějakou dobu, nejsou pro řidiče varováním. Naměří zhruba 700 přestupků každý den. Ty pak musí městská policie zpracovat a předat ke správnímu řízení.

Během testování kritických míst v Chomutově se za týden naměřilo 26 tisíc přestupků. Někteří řidiči jeli dokonce více než 110 kilometrů v hodině. Dalším úsekem, kde se často překračuje nejvyšší povolená rychlost je Palackého ulice, kam by měly být radary nainstalovány v průběhu tohoto roku.


Denisa Špeilová, tisková mluvčí statutárního města Chomutova, d.speilova@chomutov-mesto.cz, 474 637 413 / 702 232 051