Tisková zpráva: Opět zasedal Krizový štáb města Chomutov.

Dnes opět zasedal Krizový štáb města Chomutov, aby koordinoval informace a případné kroky spojené s epidemiologickou krizí v našem městě a blízkém okolí.

Pravidelná jednání Krizového štábu města Chomutov pokračují. Dnes se zástupci štábu sešli zhruba k hodinové schůzce. Jednání se tradičně zúčastnili zástupci vedení města i magistrátu a příslušní úředníci krizového řízení, zástupci Krajské hygienické stanice, nemocnice Chomutov, Policie České republiky, Městské policie Chomutov a Hasičského záchranného sboru. K včerejší 18. hodině bylo v okrese Chomutově pozitivně testováno 146 osob, oproti předchozím dnům se jedná o mírný pokles.

V chomutovské nemocnici je momentálně hospitalizováno 120 pacientů, dalších 16 vyžaduje intenzivní péči a 7 z nich pak umělou plicní ventilaci. Pacienti,  jejichž zdravotní stav to umožňuje jsou průběžně propouštěni do domácího ošetřování. Akutní péče je poskytována bez omezení. Policie České republiky hlásí úbytek výjezdů spojených s rušením nočního klidu. Městská policie Chomutov takových výjezdů eviduje v jednotkách za noc. „Takový je stručný souhrn aktuální situace, tu však budeme nadále sledovat a aktivně řešit. Další jednání Krizového štábu je naplánované již na pondělí 9. listopadu,“ uvedl na závěr primátor statutárního města Chomutova Marek Hrabáč.