Chomutov pomáhá

Proč Chomutov pomáhá

Dobročinnost s prověrkou vlastních sil spojí Lubomír Kučera, který v srpnu objede celou republiku, aby čtyřem handicapovaným usnadnil život. Inspirovat se nechal Cestou proti bolesti vykonanou loni Milanem Dzuriakem ... celý článek

Start cyklojízdy 

Akce k odstartování cyklojízdy začíná na náměstí 1. máje v 11 hodin. Zahraje kapela Midwife z Teplic. Ve 12 hodin odstartuje Luboš Kučera cyklojízdu, doprovodí ho motorkáři z Droužkovic. 

Trasa cyklojízdy L. Kučery na pomoc handicapovaným

  • CHOMUTOV - NÁMĚSTÍ 1. MÁJE
  • KARLOVY VARY
  • MARIÁNSKÉ LÁZNĚ
  • ... celá trasa ZDE

Komu a jak Chomutov pomáhá

Petr V.  (44 let), nevidomý

Na zakoupení speciálního mobilního telefonu pro nevidomé.

Radim Z. (11 let),  vrozená vada páteře, Arnoldův-Chiariho syndrom, vrozený  hydrocefalus a další diagnózy s tímto související.

Na zakoupení příslušenství k invalidnímu vozíku, které nehradí pojišťovna.

Kateřina Š. (7 let), DMO, kvadruspasticita, Westův syndrom - epilepsie, centrální postižení zraku, těžká mentální retardace, subluxace kyčlí, špatná imunita.

Na zakoupení mobilní klimatizace, plovacího límce, video chůvičky, perličkové koupele do vany, čelního teploměru.

Mattias R. (6 let), svalová dystrofie

Na zakoupení dětského tabletu. 

Od kdy, kde všude, do kdy bude sbírka probíhat

Zájemci mohou přispívat na transparentní účet číslo 9090217/0100, který zřídilo statutární město Chomutov.

Bude také možné přispět do kasiček, které budou umístěny na akcích města s označením CHOMUTOV POMÁHÁ. 

Partneři, sponzoři

  • Ubytovna a apartmány Teplická - Děčín
  • Penzion Morava
  • GLOBUS a.s.
  • KING BIKE
  • Poděkování patří Městské policii Chomutov a Technickým služba města Chomutova

Zpravodajství z cyklojízdy

Start 

Lubomír Kučera vyrazil z chomutovského náměstí za podpory motorkářů, kolegů cyklistů i hudebníků na náměstí. Šťastnou cestu! 

1. den (8. 8.)

Luboš úspěšně dokončil první den na kole. Dva kolegové ho doprovodili do Varů. Po cestě ho potrápilo pár kopečků, ale jinak ok. Dneska jede do Mariánských Lázní, ale budou to spíš dešťové lázně.

2. den (9. 8.)

Luboš trochu zmoknul, ale prý hodinu a půl nepršelo, takže nic, co by nezvládl. Aspoň prý nevypil tolik vody jako den předtím. "Musím jinak podotknout,ze je to makačka, ale všichni,kdo mi fandí, mě drží nad vodou," udržuje si suchý humor Luboš.

3. den (10. 8.)

Zima ani déšť našeho cyklistu nezastaví. Vyrazil z Mariánských Lázní do Plzně. Luboš nestíhá ani fotit, aby dojel včas. Předal dárky plzeňským hokejistům. "Zítra mě čeká cesta do Písku, tak na mě myslete, ať mi přeje počasí. Slunce v duši," vzkazuje.

4. den (11. 8.)

Dnes dojel Luboš do Písku. Dal si cestou i objížďku, našlapal skoro 100 kiláků. Zbyla mu síla i na výlet do města, polívku a pískovcové sochy. Cestou vyfotil třeba parostrojní lihovar v Blatné asi 18 km od Písku. Zítra valí do Třeboně.

Zbyl mu čas na fotku, po cestě narazil třeba na parostrojní lihovar v Blatné asi 18 km od Písku.

5. den (12. 8.) 

Luboš vyrazil směr Třeboň. Byla trochu zima, ale nepršelo. Po cestě se stavil na Hluboké a v Třeboni vyfotil pár památek. Takže nefotí jenom lihovary. Zítra charitativního vyslance čeká Telč. Tak zdar!

6. den (13. 8.) 

"Dnes jsem z Třeboně vyrazil do Telče. Počasí, řekl bych, bylo veskrze cyklistické, ani vedo, ani zima.Nejhorší jsou ale objižďky. V autě si člověk maximálně zanadává, ale když mátepřed sebou 90 kilometrů, tak i pět kiláků navíc je neradostných. Jinak tady v Telči, stejně jako v Třeboni je plno turistů a tomu take odpovidaji ceny," reportuje Luboš z cesty. 

7. den (14. 8.) 

Luboš už je ve Znojmě, o víkendu ho naštvalo pár objížděk, ale vše zvládá s humorem. Z drsné Vysočiny si odvezl dárek, něco bodavého mu prolétlo helmou a trošku mu pokazilo selfie. Ale nic, co by nezvládl, jede dál.

    

8. den (15. 8.) 

Dnes na cestě ze Znojma do Břeclavi. Luboš bydlí v ubytovně na zimním stadionu, tak tam může zchladit oteklý obličej po bodnutí hmyzem. "Právě sedím na zahrádce a piju břeclavské pivko. Zítra mě čeká Brno a návštěva Komety, tak až se tam objevím v pirátském, doufám, že nedostanu půllitrem. Ale věřím, že Brňáci jsou v pohodě," reportuje Luboš.

9. den (16. 8.) 

Dnes se Luboš vypravil ze Znojma do Břeclavi. Stavil se za svým kamarádem v Pohořelicích u Brna. V Brně se zastavil na Kometě, ale nikdo se s ním nechtěl vyfotit. Tak to zvládl sám. Ve středu míří do Uherského Hradiště. 

10. den (17. 8.) 

Dnes dojel Luboš na svém oři s jednou lidskou silou do Uherského Hradiště. Paní zapomněla na jeho ubytování, ale Luboš si poradil. Nakonec narazil na kolegu sportovce-stolního tenistu a ten ho nechal přespat ve svém penzionu U Kaštanu zadarmo. Cesta byla náročná, foukal protivítr, takže si Luboš máknul.  Zítra míří do Valmezu, přes Zlín. 

11. den (18. 8.) 

Dnes Luboš vyrazil do Valašskéh Meziříčí. "Do  Zlína je překrásná cyklostezka podél řeky Moravy a pak podél řeky Dřevnice. Musím konstatovat, že jsou tu moc milí lidé, ochotní a v pohodě.  Dnes bydím na hotelu, po třech dnech po ubytovnách se podívám i na telku," popisuje náš cyklista. Takže ať mu to jede dál. 

12. den (19. 8.) 

Dnes posílá Luboš pozdrav z Třince. Navštívil tamější Werk arénu. Projel se krásnými Beskydami a už se těší na Opavu, vezme to přes Vítkovice.

 

13. den (20. 8.) 

Náš cyklista vyrazil z Třince v 7:30,musel jsem dnes zajet do Ostravy.Tam se potkal s hokejistou Davidem Moravcem. Bydlí dost daleko od centra, tak nám to ani moc nevyfotil, ale obrázek z hospody je pěkný dost. Zítra valí do Olomouce. 

14. den (21. 8.) 

"Dnes jsem dorazil do Olomouce,ale byla to šichta. Celou cestu pršelo, ale 15km pred cílem to už byla průtrž. Byla skoro tma, lilo jak z konve a ani plastenka nestihala. Nicméně jsem přeci kluk ze severních Čech, Krušnohorec, a tak mě nic nezastaví!"  Zítra má Luboš před sebou 120 kilometrů, frčí do Nového Města na Moravě. Tak hlavně, ať neprší.

15. den (22. 8.) 

Dnes dorazil do postele Luboš pozdě, ale mělo to svůj důvod. Najel 121km a v sedle byl skoro deset hodin. Jel z Olomouce do Nového Města na Moravě. "Počasí už mne dnes tak nezkoušelo, ale terén byl hodně kopcovitý, tak bych dnešní etapu pasoval za nejtěžší. Zítra mne čeká pouhých 97km, tak si odpočinu," reportuje Luboš z jízdy.

16. den (23. 8.) 

Náš cyklista dobrodinec dorazil do Pardubic a Hradce Králové, snad aby to rivalům nebylo líto. V Hradci vyfotil i "slavný" kruhový objezd. Luboš se blíží k domovu a podle svých slov se těší. My taky. 

17. den (24. 8.) 

Dnes vyrazil Luboš z Hradce do Liberce. Do Železného Brodu v pohodě, tak pěkné stoupání. K tomu zajížďka, takže pěkných 130 kilometrů v nohách. V Liberci ho přivítali hokejisté, dal rozhovor mluvčímu a setkal s Adamem Jánošíkem, který dříve hrával za Piráty.

18. den (25. 8.) 

Z Liberce do Mladé Boleslavi to nebylo tak daleko a Luboše v Bolce přivítaly dvě ženy, což je zpestření proti ostatním klubům.K přespání si vybral Poděbrady, zítra míří do Mělníka, ale vezme to ještě přes Spartu. 

19. den (26. 8.) 

Luboš to vzal přes O2 Arenu a Mělník. Reportuje, že už setěší do Chomutova.

20. den (27. 8.) 

"Dnes je vedro k zalknutí, ale poznal jsem to teprve, až jsem slezl z kola.Na kole je pořád minimálně vánek. Ani tomu nemůžu uvěřit, že už je to zítra naposled," reportuje Luboš. 

21. den (28. 8.) 

Luboš šťastně dorazil do Chomutova po třech týdnech na cestě. Cesta z Děčína do Ústí ho nadchla cyklistickou stezkou podél Labe. Pak to vzal přes Litvínov. V Chomutově ho přivítali motorkáři, zástupci města novináři a kamarádi. Lubošovi děkujeme.