Kamencové jezero

www.kamencovejezero.cz 

Kontakty: 

Recepce: +420 777 187 843

e-mail: recepce@kamencovejezero.cz

Adresa:

Autokemp Kamencové jezero
Tomáše ze Štítného 5520
43001 Chomutov

Provozovatel:

ZOOPARK CHOMUTOV, p. o.

Přemyslova 259, 430 01 Chomutov, Česká republika
IČO: 379 719, DIČ: CZ00379719
Datová schránka: e9jk68h

 

Město Chomutov

Kamencové jezero 

V létě je největším magnetem pro všechny návštěvníky města rekreační areál Kamencového jezera. Jedná se o jediné kamencové jezero na světě. Vzniklo zatopením dolů, v nichž se v letech 1558–1785 těžil kamenec a síra. Plocha jezera je 15,95 ha, šířka je 240 m a délka 676 m, největší hloubka je 3,4 m. Složení vody vylučuje jakýkoliv organický život kromě prvoků. Lidskému zdraví je však tato voda velmi prospěšná.

Najdete zde vše, co pro příjemné prožití prázdninových dnů potřebujete. Písčité i travnaté pláže a upravená mola vám poskytnou pohodlí při slunění a koupání. Nenechte si ujít ani aktivní odpočinek se širokou nabídkou sportovního vyžití, jako je minigolf, obří trampolína, plážový volejbal, tenis, ping-pong, nohejbal, streetboard nebo vodní vlek na Velkém otvickém rybníku.

Plavci ocení šatny v blízkosti pláží a sprchy či oddělenou nudistickou pláž, pro menší tu jsou klouzačky, roztodivné vodní atrakce a pirátské hřiště. Romantikům přijde vhod půjčovna loděk a šlapadel

Zábava nedaleko areálu

            

Ubytování, stravování

  • Letní kino
  • kino Svět
  • letní atletický stadion
  • in-line dráha
  • Podkrušnohorský zoopark
  • autokemp – stany, karavany
  • dřevěné chatky
  • turistická ubytovna
  • restaurace
  • kiosky

Pověst o Kamencovém jezeře

Budoucí slávu Kamencového jezera prý předpověděl už chomutovský staletý prorok Suchý Merten, když kdysi dávno v 15. století řekl: „Na louce, která je uzavřena ze tří stran do jakéhosi kotle, je ukryt veliký poklad. Ten bude po dlouhou dobu živit četné rodiny.“ Mnoho lidí se pokoušelo nějaký poklad vyzdvihnout, ale nic nenašli. Podařilo se to až místnímu řezníkovi Lazaru Grohmanovi, který se jednoho dne pozdě večer vracel domů z Červeného Hrádku a cestou ho zastihla prudká bouře. S úderem půlnoci udeřil blesk a ozářil místo, na kterém se zjevila krásná víla. Prozradila mu, že když začne na tomto místě příští noc kopat, čeká jej veliké bohatství a štěstí. Musí si ale přivést pomocníky a spravedlivě se s nimi rozdělit, jinak poklad duchové odnesou neznámo kam. Grohman vílu uposlechl a nehluboko pod povrchem narazil na kamencovou a sirnou hlínu. Založil zde kamencový důl, ze kterého měl užitek on i celé město. Chamtivost pozdějších majitelů dolu však způsobila jeho zánik. Když jednou dělníci narazili na mocnou sloj kamencové hlíny, objevil se v chodbě pramen vody, který postupně zaplavil celý důl. V propadlině pak vzniklo Kamencové jezero, které dle původního proroctví dává obživu četným rodinám.